Повний хаос. Huawei готує власну заміну Android

21 травня 2019, 17:11

Ще в березні генеральний директор Huawei Річард Ю повідомив, що компанія розробила власну операційну систему. Тепер стало відомо її назва — Hongmeng.

Нова операційна система заснована на Linux, а її назва походить від китайського міфологічного персонажа, який уособлює собою первинний хаос, пише huaweicentral.com.

За словами джерела з Китаю, Huawei розробила власну операційну систему під назвою Hongmeng, яка активно розвивалася з 2012 року. Джерело також повідомило, що компанія використовувала цю операційну систему в деяких своїх мобільних телефонах на внутрішньому ринку.

Відео дня

Негласні випробування системи на пристроях Huawei вже завершилися. Не виключено, що до моменту офіційного виходу назва зміниться.

Хоча джерело не підтвердило, що Hongmeng — оригінальне ім'я ОС, а не внутрішнє кодове ім'я, він підтвердив існування операційної системи, пов’язаної з цим словом. Також йдеться про те, що ця ОС буде використовуватися в якості універсальної операційної системи для різних платформ, включаючи телефони і ноутбуки.

«Подібне ім'я ідеально збігається з серією процесорів Kirin, яка також походить від назви міфічної істоти Qilin», — відзначають китайські журналісти.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Google Alphabet Inc призупинила бізнес з Huawei в сферах, які вимагають передачі обладнання, програмного забезпечення і технічних послуг. Виняток зроблено для продуктів з відкритим вихідним кодом. За словами представника Google, власники нинішніх смартфонів Huawei з додатками Google як і раніше зможуть використовувати і завантажувати оновлення програм від Google.

Показати ще новини
Радіо НВ
X