Google представила процесор для машинного навчання

27 липня 2018, 17:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Google показала процесор Edge TPU, призначений для апаратного прискорення роботи натренованих нейромереж.

Інженери компанії також розробили два готових пристрої на базі процесора — одноплатний комп'ютер і USB-модуль, повідомляється в офіційному блозі Google.

На конференції Cloud Next компанія анонсувала два нових продукти — Edge TPU і Cloud IoT Edge, які покликані спростити розробку і широкомасштабне розгортання інтелектуальних підключених пристроїв, тобто пристроїв Інтернету речей.

Відео дня

Edge TPU — це співпроцесор, який дозволяє запускати моделі машинного навчання на движку TensorFlow Lite на кордоні мережі. Даний чіп піддався ретельній оптимізації для отримання найкращих енерго- і цінової ефективності в компактному форм-факторі. Edge TPU може працювати в тандемі з Cloud TPU, тобто тренування моделі можна прискорено проводити у хмарі.

Як основне призначення нового співпроцесора в Google бачать розумні датчики для інтернету речей, які зможуть не тільки збирати дані для передавання їх потужному пристрою, але і самостійно проводити первинну обробку і приймати рішення.

"Інтернет речей (IoT) надає нам величезні можливості для позитивного впливу на світ навколо нас — все від підвищення якості повітря до ослаблення трафіку для економії води і електрики. Ми можемо змнювати світ. Але так само, як можливості з IoT збільшуються, зростають і обсяги даних", - пояснили в Google.

Компанія не розкриває технічних подробиць співпроцесора, але як приклад розповіла, що він зможе в реальному часі проводити обробку відео високої роздільної здатності з частотою 30 кадрів на секунду, використовуючи для цього кілька часто вживаних нейромережевих моделей.

Google представила не тільки сам чип, але і два готові пристрої на його основі. Один з них являє собою одноплатний комп'ютер з розширенням, в якому встановлені процесор NXP i.MX 8M, співпроцесор Edge TPU та інші компоненти. Крім того, Google представила пристрій, який також містить у собі Edge TPU, але виступає як модуль для апаратного прискорення, що підключається до інших комп'ютерів через USB.

"Ми також працюємо з нашими партнерами по екосистемі IoT для розробки інтелектуальних пристроїв, які використовують переваги інновацій Google Cloud IoT. Наші партнери створять SOM з мікросхемою Edge TPU всередині. Виробники пристроїв будуть створювати промислові шлюзи IoT, для використання на заводах, локомотивах, нафтових платформах тощо, з використанням Edge TPU", - підкреслили в Google.

Раніше НВ повідомляло, що команда Google представила відкриту платформу для розробки квантових комп'ютерів і вирішив об'єднати сили всіх розробників. Експерти пророкують потенційну шкоду для міжнародних систем безпеки та цифрового захисту користувачів. Раніше в Google представили 72-кубітний квантовий процесор Bristlecone.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X