Білл Гейтс підірвав Reddit, а у Google змінилось керівництво. Головне в IT за тиждень

6 грудня 2019, 20:00

Українські IT-експерти розповідають про важливі події в індустрії за минулий тиждень.

Домінік Піоте, СЕО UNIT. City

Домінік Піотом
Фото: Домінік Піотом

1. Ларрі Пейдж і Сергій Брін йдуть. Сундар Пічаї — новий генеральний директор Alphabet! Уже кілька років Ларрі і Сергій займаються іншими справами. Зараз вони більше приділяють часу проривним і амбітним проектам на кшталт Google X. Ці проекти не роблять касу, адже 95% доходу Alphabet — це Google.

Відео дня

Але це майбутнє. І це також говорить нам про те, як важко технологічному гіганту, який раніше був крутим стартапом, залишатися крутим і надалі. Бути гнучким, здатним до змін тощо. По суті, Google став старим. Ось, що сталося. Раптово Google став старою компанією. Ласкаво просимо в нову нормальність!

Що буде далі з Google, як вони збираються впроваджувати інновації, трансформуватися? Це цікаво, тому що йдеться також про культуру компанії і про те, як зберегти цю культуру трансформації і змін. Це складна тема.

2. Spotify в Україні?! Поки що ні, але у застосунку з'явилася нова фіча. Я великий шанувальник Spotify. Це одна з найцікавіших компаній у галузі музики. Я використовую тільки цей застосунок. Наприклад, у 2019 році я відкрив для себе 160 артистів, круто, чи не так?

Застосунок може рекомендувати виступи поблизу на основі вашої геолокації

А тепер, сервіс Wrapped показує найкращі композиції цілого десятиліття. Також, вони «заганяють» людей на концерти. Застосунок може рекомендувати виступи поблизу на основі вашої геолокації. Apple Music мені не подобається, а Spotify дає мені відчуття свободи.

Компанія намагається переосмислити бізнес-модель всієї індустрії. Вони змінюють правила гри. Вони показали, що музика не має бути безкоштовною і довели цю модель. Я відвідував їхній головний офіс у Стокгольмі. Це не американська компанія, і це ще одна причина, чому вони мені подобаються — вони з Європи! А ще це найкраще IPO 2019 року. Цьогоріч вони стали публічною компанією.

Чи з'явиться Spotify в Україні? Не знаю. Але всього кілька днів тому два класні хлопці — Ілля Кабачинський і Антон Полєсков  (головні редактори AIN і Vector, відповідно) зробили дуже круту штуку. Вони надрукували плакати з натяком про швидкий вихід компанії в Україні і розвісили їх у центрі Києва. У підсумку, погув Twitter і навіть деякі українські ЗМІ підхопили новину. Відмінна спроба привернути увагу музичного гіганта до нашого ринку. Бачите, як сильно ми хочемо, щоб Spotify з'явився в Україні!

Назар Гриник, директор агентства мобільного маркетингу LEAD9

Назар Гриник
Фото: Назар Гриник

Нові процесори для смартфонів Qualcomm Snapdragon — штучний інтелект і віртуальна реальність все ближче! Китайські оператори тепер скануватимуть обличчя під час видавання сім-карток. Це частина масштабнішої системи нагляду за громадянами через комп'ютерний зір: у Китаї зараз понад 200 млн камер, які сканують обличчя  Києві, для порівняння, кілька десятків). І тепер гроші можна переказати співрозмовникові у Viber недорого! Далі докладніше.

1. Qualcomm презентувала новий флагманський процесор для смартфонів Snapdragon 865 під час технічного саміту Snapdragon Tech Summit 2019. Новий високопродуктивний чипсет Snapdragon 865 отримав п'яте покоління технології AI Engine, який відповідає за прискорення обробки завдань штучного інтелекту. Qualcomm обіцяє триразовий приріст швидкодії в застосунках обробки фото, перекладів у реальному часі тощо.

Новий процесор підтримує камери з роздільною здатністю до 200 Мп

Ще одна особливість Snapdragon 865 — новий потужний процесор обробки зображень із продуктивністю два гігапікселі на секунду, що має вивести якість мобільних камер на принципово новий рівень. Серед його можливостей — запис відео формату 8K з частотою 30 fps, яка досі була недоступною. Також новий процесор підтримує камери з роздільною здатністю до 200 Мп, що в поєднанні з алгоритмами штучного інтелекту має забезпечити вражаючі фото і відеоможливості.

2. Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю з першого грудня ввело обов'язкову процедуру сканування обличчя нових користувачів мобільних телефонів. Метою таких правил уряд називає захист законних прав та інтересів громадян в Інтернеті.

Також китайські мобільні оператори тепер зобов'язані проводити сканування обличчя клієнтів перед видаванням SIM-карток. Зараз у Китаї працює одна з найбільших систем розпізнавання облич у світі. У 2017 році там було 170 млн камер спостереження, а до 2020 року їх має бути 400 млн.

3. В Україні запустили переказ коштів у месенджері Viber: компанії Mastercard та Rakuten Viber у партнерстві з NeoPlay і Edenlab презентували сервіс грошових переказів Moneytou, який дозволяє переказувати гроші безпосередньо під час спілкування в застосунку Viber.

Для переказу коштів не потрібно вводити номер картки одержувача — досить, щоб одержувач був серед контактів у Viber або знати його номер телефону. В сервіс Moneytou інтегрована технологія Mastercard Send і цифровий гаманець Masterpass, до якого можна додати платіжні карти будь-яких українських банків, різних платіжних систем. Комісія складає 5 грн + 1% від суми переказу, а максимальна сума одного переказу — 14 900 грн.

Ярослав Яковенко, CEO та співзасновник міжнародної групи IT компаній WebMate

Ярослав Яковенко
Фото: Ярослав Яковенко

1. Повідомлення засновника Microsoft Білла Гейтса «Reddit AMA» (аsk me anything) стало найпопулярнішим у 2019 році на Reddit. У 2019 Reddit налічував понад 430 млн активних користувачів на місяць (на 30% більше, ніж роком раніше), 199 млн повідомлень, 1,7 млрд коментарів і 32 млн голосів.

Допис  «AMA» Гейтса, його сьомий за весь час, отримав понад 110 тис. голосів. Він відповів на запитання користувачів Reddit, починаючи від «Яку теоретичну частину технології ви хотіли б зробити можливою найближчим часом?» до «Що робить вас щасливим?». Він також обговорив серіали, які дивиться, і розповів про зміни клімату.

Інші головні дописи року «AMA» були від Cookie Monster на вулиці Сезам (75,5 тис. голосів), кандидата в президенти від Демократичної партії Ендрю Янга (69 тис. голосів), колишнього вченого Дерека Блоха (68 тис. голосів) і редактора Вікіпедії Стівена Пруїтта  (68 тис. голосів проти).

Аудиторія сайту становить 1,26 мільярда осіб і продовжує зростати

Звіт Reddit демонструє, що не можна ігнорувати цей соціально-новинний ресурс компаніям, які хочуть повідомити про себе на весь світ і виходити на закордонні ринки. Адже аудиторія сайту становить 1,26 мільярда осіб і продовжує зростати.

2. Facebook значно спростив переведення фото і відео даних мережі в Google Фото. Компанія запустила інструмент передавання, який дозволяє користувачеві легко відправляти свої фотографії і відео в інші онлайн-сервіси, починаючи з Google Photos. Зараз він доступний в Ірландії, а в першій половині 2020 року планується запуск по всьому світу.

Як тільки ця функція стане доступною в нашому регіоні, українці зможуть її знайти в налаштуваннях у розділі «Ваша інформація Facebook». Всі дані, які користувач передає, будуть зашифровані, тому потрібно буде ввести свій пароль, перш ніж що-небудь перемістити.

Таким чином Facebook демонструє ком'юніті роботу над помилками і піклується про безпеку онлайн-даних користувачів, намагаючись повернути колишню довіру до соціальної мережі.

Олена Мініч, експерт із цифрової економіки

Олена Мініч
Фото: Олена Мініч

1. У Black Friday онлайн-продажі через комп'ютери, планшети і смартфони в США досягли рекорду за всі роки — $7,4 млрд, що на $1,2 млрд більше, ніж у 2018 році. З них онлайн-продажі через смартфон — $2,9 млрд.

Продажі через смартфони зростають швидше, ніж через всі інші онлайн-інструменти, і наступного року очікують, що вже левова частка всього е-комерсу належатиме смартфонам.

Але $7,4 млрд — це ще на рекорд.

Рекордним у США очікується Cyber Monday, де, за прогнозами на зараз, онлайн-продажі за добу становитимть $9,4 млрд. Цікаво, що великі торговельні мережі знайшли свою бізнес-модель в онлайн світі: дуже стала популярна купівля товарів в онлайн і гнучка політика доставки, зокрема можливість забрати товар з магазину.

Дмитро Овчаренко, CEO Alcor, Віце-президент з фінансово-правових питань IT Ukraine Association

Дмитро Овчаренко
Фото: Дмитро Овчаренко

1. В умовах державної програми діджиталізаціі, український уряд запустив пробний проект зі створення цифрового ID для громадян країни. Мається на увазі верифікація користувачів державних електронних реєстрів, що допоможе уникнути дублювання даних і захистить їх від витоку, забезпечивши технічний захист. Надалі ці цифрові ID можуть використовувати для призначення й отримання соціальних виплат.

2. А ось Китай зіштовхнувся з цією проблемою майбутнього: опитування пекінського науково-дослідного інституту свідчить про «посилення протидії» розпізнаванню обличчя в Китаї. Приблизно 74% респондентів сказали, що хочуть використовувати традиційні методи ідентифікації, все це через побоювання витоку даних.

Така ідентифікаційна політика бентежить населення

Взагалі ситуація з китайською системою ідентифікації нагадує серіал Чорне дзеркало, адже багато громадян не можуть скористатися деякими послугами через низький соціальний статус. Крім того, китайська влада запустила спеціальний застосунок, який показує користувачеві «людей з низьким соціальним рейтингом» навколо. Тому не дивно, що така ідентифікаційна політика бентежить населення.

3. Однією з найобговорюваніших новин в українській екосистемі став анонс запуску прийому заявок в українському фонді стартапів. Український стартап-фонд починає фінансувати українські стартапи на етапах pre-seed and seed. Хоча сума підтримки на один стартап лише до $75 тис., це може допомогти розвинути стартап-культуру і відкрити ще більше можливостей для створення нових R&D офісів в Україні.

Ірина Вовк, генеральний менеджер Dell Technologies в Україні і в кластері країн з регіону Північно-Східної Європи

Ірина Вовк
Фото: Ірина Вовк

1. Україна вперше брала участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA, і продемонструвала далеко ненайкращі результати. Особливо з математики (44 місце) і природничих наук (38 місце). Так, це далеко не гірше за всіх, але, наприклад, польські школярі посіли 10-е і 11-е місця, відповідно.

Людині потрібна потужна база знань і навичок

Ринок праці змінюється, і в найближчі 10-15 років з'являться професії, яких ще немає, і які ми поки не можемо собі уявити, — до того ж це буде 85% від усіх професій, представлених на ринку праці. Однак це не означає, що математика буде не потрібна через те, що багато процесів і завдань автоматизуються. Насправді, тільки людина може використовувати свою уяву, використовувати нестандартні рішення і мислити творчо, на відміну від машини. Але людині потрібна потужна база знань і навичок.

В Україні система освіти перебуває в процесі перманентного реформування вже кілька років, і поки, на жаль, ще рано говорити про серйозні позитивні зрушення. З іншого боку, в багатьох країнах світу також відбувається реформування, і, наприклад, керівники провідних технологічних компаній це майбутні роботодавці для нинішніх школярів) вказують на необхідність міняти систему освіти. На їхню думку, школи повинні вчити дітей тому, як вчитися, як працювати з інформацією, як освоювати нові навички, а не «вбивати» дітям у голови факти і готові масиви даних.

Сергій Куриленко, директор департаменту проектної дистрибуції MTI

1. Кілька місяців тому в Apple оголосили про купівлю частини бізнесу Intel, а саме — підрозділу з випуском модемів для смартфонів. Днями угода завершилася і її вартість становить 1 млрд доларів. Придбання прискорить розробку мережі 5G, і дозволить американській компанії володіти більш ніж 17 тисячами патентами (технології бездротового зв'язку).

Сергій Куриленко
Фото: Сергій Куриленко

За умовами угоди, приблизно 2200 співробітників Intel приєднаються до Apple. Однак, Intel не припиняє виробництво модемів, а випускатиме їх вже не для смартфонів, як це було раніше, а для мобільних ПК, пристроїв IoT, транспортних засобів. Вважаю, що вартість модемів для смартфонів тепер підвищиться через велику капіталізацію компанії Apple на ринку.

2. Відповідно до звіту Semiconductor Industry Association за жовтень, продажі напівпровідників досягли $36,6 млрд, що на 2,9% вище ніж у вересні. Але якщо порівнювати з періодом попереднього року, то продажі впали на 13,1%. Однак, експерти прогнозують зростання ринку в 2020 році на 5,9%, що пов'язано, зі стрімким розвитком технологій 5G.

Показати ще новини
Радіо НВ
X