Apple шнурує кросівки Nike, а Facebook готує новий месенджер. Головне в IT-індустрії за тиждень

30 серпня 2019, 20:00

Українські IT-експерти розповідають про важливі події в індустрії за минулий тиждень.

Антон Потіха, CEO ARbrowser

Антон Потіха
Фото: Антон Потіха

1. Google створив AI рішення для розпізнавання жестів. Щоб зрозуміти наскільки це важливо, уявіть недалеке майбутнє, де всі люди ходять в окулярах за допомогою яких можна дивитися відео, здійснювати відео або звичайні дзвінки, читати пошту, купувати товари, переглядати Instagram і стрічку Facebook і багато того, що сьогодні робить ваш смартфон.

Відео дня

Щоб керувати всім цим зручно і швидко, потрібні жести руками і пальцями, таким чином окуляри повинні зрозуміти, що саме ви хочете зробити, відкрити або закрити email, включити або промотати вперед відео. І до сьогодні таких жестів було трошки в AR окулярах Snap, а для VR зараз використовують окремі фізичні контролери. Це серйозно ускладнювало розвиток AR окулярів, оскільки некруто використовувати контролери, хоча багато хто напевно вже й звикли.

Рішення знайшли в Google: нова модель машинного навчання, розроблена дослідницькою групою каліфорнійської корпорації, може дозволити реалізувати складні системи управління жестами без додаткового обсягу і витрат на спеціальні датчики глибини і руху. Команда Google AI показала свій підхід до відстеження кистей і пальців, який використовує відкритий багатоплатформовий MediaPipe фреймворк для обробки відео на мобільних пристроях (не в хмарі), щоб миттєво відображати до 21 точки кисті і пальців за допомогою моделей машинного навчання.

Команда досягла середньої точності майже в 96%

Метод відстеження рук і пальців Google фактично розділяє завдання на три моделі машинного навчання. Замість того, щоб використовувати модель машинного навчання для розпізнавання самої руки, дослідники Google використовували алгоритм виявлення долонь. Використовуючи цей підхід, команда досягла середньої точності майже в 96%. При виявленні долоні інша модель розпізнає 21 координатну точку кисті руки і пальців або кистей рук в полі зору камери. Третій алгоритм передбачає перегляд жесту, записуючи позу для кожного пальця і зіставляючи її із заздалегідь визначеними жестами, з підрахунком жестів і безліччю підтримуваних знаків рук.

У найближчому майбутньому це дасть серйозний поштовх розробникам і відкриє нові напрями в AR. І що ще важливо, видалення матриці руху і глибини з окулярів, виробники обладнання зможуть полегшити і поліпшити зовнішній вигляд пристроїв.

Наталія Дика, юрист Практики технологій, медіа та телекомунікацій в Juscutum

Наталія Дика
Фото: Наталія Дика

1. У Великій Британії біткоін буде визнаний «власністю». Зараз законодавство Великої Британії визначає біткоін як «дані», а не власність. Проблема такого визначення в тому, що дані не можна повернути в разі крадіжки. І ось з'явилося світло в кінці тунелю: в своєму проміжному рішенні у справі про «злам» криптовалюти Британський Високий Суд визнав криптовалюту біткоін «власністю».

Кілька місяців назад, в результаті шахрайства з рахунку потерпілої сторони «полетіло» 100 біткоінів на три різних гаманці. Суд, в свою чергу, заморозив незаконно присвоєну кріптовлюту, за аналогією з грошовими коштами. Те, що сталося, дає підстави вважати, що суд більше не вважає біткоін просто «даними». Можливо, цей прецедент стане стартом для удосконалення законодавства про криптовалюту не тільки у Великій Британії.

2. Компанію AMD «покарали рублем» за недобросовісну рекламу. Суд задовольнив колективний позов проти компанії AMD за недобросовісну рекламу процесорів Bulldozer на загальну суму $12,5 млн. Починаючи з 2011 року, компанія випустила ряд рекламних роликів, у яких трохи перестаралася з оцінкою потужності процесорів. В результаті, в 2015 році група обурених користувачів подала позов проти виробника за недобросовісну рекламу, яка вводила їх в оману.

Відшкодування шкоди, проте, не перевищило $35 кожному

До винесення вердикту до колективного позову могли приєднуватися всі покупці процесорів серії FX Bulldozer, які проживають на території штату Каліфорнія, або зробили замовлення на американському сайті AMD. В результаті позивачі отримали пропорційне відшкодування шкоди, яке, однак, не перевищило $35 кожному, а все тому, що постраждалих виявилося занадто багато.

Ігор Шкурко, R&D Lead в IT Смартфлекс

Ігор Шкурко
Фото: Ігор Шкурко

1. Цієї осені запускається WiFi 6. Поки у світі йде розгортання мереж 5G, високу швидкість інтернету в повсякденному житті забезпечить новий стандарт WiFi. Переваги WiFi 6 настільки очевидні, що варто задуматися про оновлення своїх смартфонів і роутерів вже зараз: збільшення швидкості передачі даних майже в три раз, використання двох діапазонів частот 2,4 Ггц і 5 Ггц, можливість підключити одночасно більше пристроїв без втрати якості, посилення сигналу і стабільний інтернет на всьому радіусі дії, нові стандарти безпеки, більш низьке енергоспоживання, що важливо для смартфонів і ноутбуків.

Новий стандарт розроблений з огляду на вимоги сучасного світу, під впливом «інтернету речей». WiFi підключення використовують для телевізорів, холодильників, приставок і автомобілів. WiFi 6 для стаціонарного інтернет і 5G для мобільного створять ще більше точок підключення для використання передачі даних в найрізноманітніших сферах життя.

Олексій Воронков, керівник з розвитку програми e-Residency на зовнішніх ринках

Олексій Воронков
Фото: Олексій Воронков

1. Українські розробники запропонували новий продукт для уряду Естонії. Проект KYC оnline допоможе естонським е-резидентам перевіряти потенційних контрагентів онлайн. Система аналізує можливого клієнта і оцінює ризики співпраці з ним. Зібрану інформацію KYC оnline відправляє на внутрішні CRM/ERP системи компанії. Проект уже переміг 9 команд на E-Residency Pitch Competition в Києві й у вересні вирушить до Естонії на масштабний Digital Nation Hackathon. Там київська команда позмагається за пальму першості з понад 50 міжнародними командами.

2. Facebook тестує новий месенджер для спілкування з близькими — Threads.

Мета — зробити спілкування в соцмережах більш приватним, як у мами на кухні

Він дозволить обмінюватися повідомленнями, фото, відео, місцем розташування і навіть швидкістю пересування з обмеженим колом користувачів — близькими друзями в Facebook таі Instagram. Раніше Марк Цукерберг заявив, що його компанія планує впровадити наскрізне шифрування для особистих повідомлень у Facebook, WhatsApp та Instagram. Мета — зробити спілкування в соцмережах більш приватним, як у мами на кухні. Можна припустити, що Threads — перший крок до створення цифрової вітальні у месенджерах.

3. У Шанхаї відкрилася Всесвітня конференція зі штучного інтелекту-2019. В її фокусі — поліпшення якості життя людства за рахунок ШІ. Очікується, що після конференції запустять близько 70 проектів у цій сфері. Що це будуть за проекти і як вони зроблять наше життя кращим поки що невідомо, але Ілон Маск і Джек Ма (співзасновник Alibaba Group Holding Ltd) вже в перший день конференції заявили, що ШІ може скоротити робочий тиждень до 12 годин.

Андрій Яворський, віце-президент зі стратегії та технологій, GlobalLogic

Андрій Яворський
Фото: Андрій Яворський

1. Лабораторія OpenAI випустила наймасштабнішу версію штучного інтелекту, що спеціалізується на створенні високоякісних текстів та новин на основі різноманітних даних. Побічним ефектом цього ШІ є можливість створювати вкрай правдоподібні фейкові новини. Раніше в лютому розробники відмовилися робити реліз своєї розробки з етичних міркувань, а пізніше опублікували звіт з аргументацією цього висновку. Однак, незважаючи на попередні заяви, через півроку лабораторія переглянула своє рішення і випустила ШІ з обмеженим функціоналом.

Читачі вірили практично так само, як і New York Times

У доступній зараз версії можливо згенерувати фейкові новини і спам, тоді як раніше створювалися тільки реалістичні історії, вірші та оповідання. За дослідженням університету Корнелла, фейковим новинам, згенерованим GPT-2, читачі вірили практично так само, як і New York Times. У OpenAI, в свою чергу, говорять, що не зафіксували жодного випадку злочинного використання розробки і навпаки отримали багато пропозицій щодо поліпшення коду і граматики.

Ця заява була сприйнята неоднозначно і розділила ШІ-спільноту на два табори. Адепти одного кажуть, що це хороший експеримент, який допоможе суспільству визначити норми моралі використання ШІ. А в другому ж заперечують практичну користь розробки, оскільки вона може стати потужним засобом маніпуляції.

2. Apple анонсувала зміни в системі безпеки Siri для поліпшення параметрів конфіденційності даних користувачів. Раніше Apple і ряд інших провідних виробників голосових асистентів були замішані в публічних скандалах, пов'язаних з прослуховуванням розмов людей субпідрядниками цих компаній без відома користувачів. Тепер аудіозаписи взаємодії з голосовим помічником, не будуть автоматично зберігатися для подальшого аналізу і поліпшення Siri.

Доступ до персональної інформації буде тільки у співробітників Apple

Люди самі зможуть приймати рішення, чи давати дозвіл на обробку даних, і в будь-який момент відмовитися від участі. Також компанія повідомила, що в разі згоди користувачів на обробку даних тільки у співробітників Apple, а не у підрядників, буде доступ до персональної інформації. Тим не менш, компанія продовжить використовувати анонімні комп'ютерні стенограми запитів для машинного навчання Siri.

3. Водія електромобіля Tesla помітили сплячим за кермом, поки машина їхала на автопілоті зі швидкістю 110 км/год. Поїздка пройшла без інцидентів, автомобіль не порушив жодного правила дорожнього руху, хоча й пересувався по одному з найбільш завантажених шосе Каліфорнії. Незважаючи на те, що це успішний приклад використання автопілота, електромобіль все ще потребує уваги водія та готовності зреагувати на будь-яку дорожню ситуацію.

4. У Массачусетському технологічному інституті (MTI) створили робота, який допоможе з діагностикою та лікуванням аневризми і тромбозу. Робот нагадує нитку, і це дає йому суттєву перевагу, оскільки він зможе легко пересуватися по судинній системі головного мозку. Більш того, очікується, що нова розробка буде допомагати в лікуванні серцево-судинних захворювань. Робот виготовлений зі спеціального сплаву нікелю і титану, покритого зверху магнітними частинками. Це, в свою чергу, дозволить управляти пристроєм за допомогою магнітів. Найближчим часом в MTI також планують проводити симуляторні експерименти. Дослідники стверджують, що в разі успішних випробувань робота, неінвазивна нейрохірургія зробить великий крок вперед.

Назар Гриник, СЕО і власник агентства мобільного маркетингу LEAD9

Назар Гриник
Фото: Назар Гриник

1. Facebook прибрала слоган, згідно з яким соцмережа завжди буде безкоштовною. Зараз на головній сторінці під формою для реєстрації написано «Це швидко і просто». Раніше там було написано: «Це безкоштовно і так буде завжди». Експерти з цифрового права пов'язують зміну гасла з прийнятою Європейським Союзом у травні 201-ю директивою 2019/770, яка прирівнює збирання персональних даних до форми оплати. Незважаючи на те, що первинний слоган Facebook обіцяв безкоштовне користування соціальною мережею, в правилах сайту можуть передбачати протилежне: «Ми не гарантуємо, що платформа буде безкоштовною завжди».

2. Google виявила масові атаки на iPhone, які тривали кілька років. Дослідники з безпеки в Google знайшли докази «наполегливих зусиль» для злому смартфонів iPhone, які впроваджувалися протягом як мінімум двох років. Напад здійснювався за допомогою веб-сайтів, які приховано встановлюють шкідливе програмне забезпечення для збирання контактів, зображень та інших даних. Аналіз Google стверджує, що такі сайти відвідувалися користувачами тисячі разів на тиждень.

Зловмисники змогли зламати майже всі версії ПЗ від iOS 10 до iOS 12

Простого відвідування зламаного сайту було досить для того, щоб вірус атакував пристрій і, в разі успіху, встановив програму моніторингу. Експерт з Google Іан Бір заявив, що виявлені загрози використовували 12 різних недоліків безпеки, більшість з яких були помилками в браузері Safari. Зловмисники змогли зламати майже всі версії ПЗ від iOS 10 до iOS 12 і отримати доступ до величезної кількості даних, включно з контактами, зображеннями, даними GPS, даними з програм, якими користувався людина. Зараз повідомляється, що у версії iOS 12.4.1 помилки вже виправлені, тому користувачам iPhone варто перевірити оновлення свого смартфона.

3. Nike представила кросівки Adapt Huarache, які можна зашнурувати за допомогою Siri. У моделі кросівок Adapt Huarache тепер можна зав'язати або розв'язати шнурки за допомогою Apple Watch або голосового помічника Siri. У мобільному застосунку можна налаштувати декілька режимів — наприклад, більш щільне шнурування для занять спортом. Також користувачі можуть вибрати колір світлових індикаторів, вбудованих у підошву. Це оновлений варіант випущеної в 1991 році моделі Nike Huarache з підтримкою технології Nike FitAdapt.

Сергій Куриленко, директор департаменту проектної дистрибуції MTI

Сергій Куріленко
Фото: Сергій Куріленко

1. Всесвітньо відома корпорація Microsoft зробить доступним ПО exFAT для Linux (до цього моменту, воно було доступним для Windows). Раніше, користувачам необхідно було завантажувати ПО із зовнішніх джерел, щоб підключити USB-диск, SD-карту в свій комп'ютер через те, що файлова система для Linux не була вільною. Відкритий доступ до exFAT дозволить створювати незалежні версії цієї файлової системи.

2. Компанія HP підбила фінансові підсумки 3-го кварталу, згідно з якими квартальний оборот досяг $14,6 млрд, а чистий прибуток зріс на третину до 1,2 млрд доларів. Продажі комп'ютерних підрозділів за рік виросли на 3% і досягли 9,69 млрд доларів. Що стосується принтерного напряму, то згідно зі звітом, виручка знизилася на 5%. Продажі витратних матеріалів також знизилися на 7%. Вважаю, що в 4 кварталі показники виростуть в усіх напрямкх завдяки сезону Back to school і новинкам, презентації яких відбудуться восени.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X