Іграшка диявола. Експерти назвали кількість фейків у TikTok

19 вересня, 10:36
Фейки в TikTok (Фото:CC)

Фейки в TikTok (Фото:CC)

За даними аналітичної платформи NewsGuard, приблизно п’ята частина всього контенту TikTok може містити дезінформацію

Незважаючи на розважальний характер відео-соціальної мережі TikTok, багато користувачів використовують цей сервіс для поширення фейкової інформації.

Нещодавно експерти NewsGuard з'ясували, що приблизно 20% контенту TikTok може містити дезінформацію. У звіті зазначено, що найчастіше фейки постять у контенті про вторгнення РФ в Україну, стрілянину в школах, вакцинах від COVID-19 тощо.

Відео дня

NewsGuard також виявили, що пошукові алгоритми TikTok можуть автоматично підтягувати користувачам конспірологічний або псевдонауковий контент. Наприклад, після введення запиту "кліматичні зміни" соцмережа пропонує додати "не існують".

Представники TikTok відповіли, що у їхній угоді згадується заборона на "поширення шкідливої дезінформації", враховуючи неякісний контент на медичну тематику.

“Ми співпрацюємо з експертами, щоб підняти авторитетний контент на теми, пов'язані з громадською охороною здоров'я. Для перевірки фактів та оцінки точності контенту ми також вдаємося до допомоги незалежних фахівців”, 一 заявили в компанії.

Раніше повідомлялося про те, що у TikTok розповсюджували фейки про попередні президентські вибори в США, а також публікували інформацію про створення домашнього відвару для абортів.

Нагадаємо, за тиждень після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, TikTok заявив про блокування на території ЄС державних медіа Кремля, враховуючи Sputnik та RT.

Показати ще новини
Радіо НВ
X