Facebook почав розміщувати свої сервери в Україні

13 лютого 2018, 11:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Соціальна мережа Facebook почала встановлювати свої сервери на майданчиках українських провайдерів.

Причиною такого рішення став перерозподіл трафіку після блокування ВКонтакте і Однокласників, повідомляє Ліга.

Для переговорів зі встановлення серверів в Україні Facebook створила в нашій країні посаду Interconnection Support Manager. Зараз її обіймає фахівець компанії на ім'я Ед Кейв. За інформацією представника одного з операторів, саме ця людина спілкується з українськими компаніями та пропонує "дзеркала". Журналісти зв'язалися з ним, але Кейв сказав, що не уповноважений спілкуватися з пресою.

Відео дня

У прес-службах Укртелекому (№1 за абонентською базою) і Волі (№3) заявили, що зараз з представниками Facebook йдуть переговори. Як уточнює глава Інтернет асоціації України Олександр Федієнко, трафік з сервісів Facebook у інтернет-провайдера повинен бути більш ніж 3 Гбіт.

Керівник групи компаній Тріолан Вадим Сидоренко зазначає, що минулого року "приїхали два комплекти" - один для Харкова, а інший - для Києва. У Ланет, як писав його гендиректор Маріан Івасюк в жовтні минулого року, на техмайданчику були розміщені сервери Facebook на 40 Гбіт/с.

Після встановлення "дзеркал" Facebook явно починає працювати краще.

"Більш ніж 80% трафіку Facebook, як і Google (більше третини всього трафіку), доступна всім абонентам Ланет на рівні локальної мережі. Тобто з на два порядки меншою затримкою, ніж в найближчих дата-центрах (2-3 мс замість 150-350 мс) і на швидкості порту доступу (100 або 1000 Мбіт/с) ", - писав Маріан Івасюк.

При цьому, за запевненням провайдерів, "один нормальний сервер подібного рівня коштує близько $10 000". Таким чином, можна припустити, що Марк Цукерберг планує вкласти в українську інфраструктуру десятки мільйонів гривень.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X