Занадто дорого. На Apple подали до суду через високі ціни

27 листопада 2018, 16:32

Група користувачів iPhone звернулася з позовом до Верховного суду США з приводу високих цін і монополії App Store.

Якщо суд стане на сторону позивачів, це буде мати величезні наслідки для технологічного гіганта, пише The Washington Post.

Відзначається, що рішення проти Apple майже напевно стане ударом по його бізнесу. За оцінками аналітиків, в першій половині 2018 року в App Store по всьому світу було продано додатків на суму понад $22 мільярдів. Крім того, компанія стягує з розробників 30-процентну комісію за свої продукти, які повинні продаватися виключно через App Store.

Відео дня

Позивачі стверджують, що магазин додатків Apple App Store отримав несправедливу монополію, яка підвищує ціну додатків для iPhone. Оскільки iOS-пристрої можуть запускати тільки ті програми, які були придбані в App Store, це штучно підвищує вартість платних додатків.

"Apple створила для власників iPhone антиконкурентні обмеження, щоб вони не могли купувати додатки де-небудь ще, крім App Store. Як підсумок, власники смартфонів платять Apple за додатки більше, ніж вони могли б на ринку з конкуренцією", - вважає Девід Фредерік, адвокат позивачів.

Адвокат Apple Даніель М. Уолл описав компанію як "конвеєр", яка з'єднує споживачів з розробниками додатків і що це виробники додатків, а не Apple робить продажу. Це важлива відмінність, оскільки прецедент Верховного суду стверджує, що звинувачення в несправедливій монопольній ціновій політиці повинні бути пред'явлені "першим покупцям" в ланцюжку транзакцій.

Apple вказала в заяві, що пропонує своїм "клієнтам надійну і таку, що користується довірою, вітрину", тим самим сприяючи поширенню додатків. У той же час, судді не впевнені в правильності такого підходу.

"Коли ви дивитеся на відносини між споживачем і Apple, є тільки один крок. Я маю на увазі, я беру свій iPhone. Я йду в Apple App Store. Я плачу Apple безпосередньо з інформацією про кредитну картку, яку я надала Apple. З моєї точки зору, я тільки що зробила одноразову угоду саме з Apple ", - підкреслила суддя Іліна Каган. Її підтримали ще троє суддів. Однак двоє інших суддів засумнівалися в тому, що користувачі можуть взагалі звернутися з подібним позовом.

Розгляд має підійти до кінця наступного року. Якщо суд задовольнить позов, компанію можуть не тільки зобов'язати виплатити штраф, а й відкрити платформу для сторонніх магазинів.

Показати ще новини
Радіо NV
X