Мережа у надійних руках. Американка перемогла росіянина на виборах, від яких залежало майбутнє інтернету

29 вересня, 13:38
Дорін Богдан-Мартін (Фото:digitalfreedomfestival.com)

Дорін Богдан-Мартін (Фото:digitalfreedomfestival.com)

За американку Дорін Богдан-Мартін віддали 139 голосів, а за росіянина Рашида Ісмаїлова – 25 голосів.

Богдан-Мартін стала головою МСЕ на наступні чотири роки, і під її керівництвом встановлюватимуть нові "глобальні стандарти для телекомунікацій та технічної інфраструктури".

Відео дня

“Світ стикається зі значними викликами — ескалацією конфліктів, кліматичною кризою, продовольчою безпекою, гендерною нерівністю та 2,7 мільярдами людей, які не мають доступу до інтернету. МСЕ має можливість змінити це”, — заявила нова голова Союзу після оголошення її перемоги.

У межах цієї організації західні демократії просувають більш відкриті стандарти інтернету, а авторитарні держави, враховуючи РФ, Китай, Саудівську Аравію та Іран, навпаки, рухаються у бік цензурування та придушення інакодумства у мережі.

Попереднім головою МСЕ з 2014 року був громадянин КНР Хоулінь Чжао. Богдан-Мартін також стала першою жінкою-генсеком Союзу за 157 років його історії.

Насамперед американка планує прискорити вирішення проблем із підключенням до інтернету в країнах із найнижчим рівнем доступу до мережі серед населення. Станом на сьогодні лише 40% африканців можуть вільно користуватися інтернетом. У Європі підключенням забезпечено близько 89% населення.

Кандидат від РФ Рашид Ісмаїлов, який програв, був заступником російського міністра зв'язку і директором місцевого офісу Nokia. Наразі він обіймає посаду президента телекомунікаційного оператора ВимпелКом.

Ісмаїлов був одним із творців систем фільтрації трафіку в РФ, які допомагали встановлювати державну цензуру в мережі в межах закону про "суверенний інтернет". Останні кілька років Кремль розробляє централізовану систему управління інтернет-трафіком у країні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X