Алгоритм знає краще. На Youtube не працюють дизлайки та кнопка «не цікавить» — дослідження

20 вересня, 17:23
Експерти розкритикували платформу за роботу її алгоритмів (Фото:Javier Miranda / Unsplash)

Експерти розкритикували платформу за роботу її алгоритмів (Фото:Javier Miranda / Unsplash)

Навіть коли користувачі відзначають, що їм не цікаві відео, які рекомендує Youtube, платформа продовжує підсовувати їх у видачу. Такого висновку дійшли експерти Mozilla.

Щоб зібрати дані, дослідники залучили добровольців, які встановили собі RegretsReporter. Це розширення для браузера, яке автоматично натискає одну з кнопок Youtube — дизлайк під відео; "Не цікавить"; "Не рекомендувати канал"; видалити з історії переглядів.

Відео дня

Також було створено окрему контрольну групу, учасники якої не відправили платформі жодного відгуку, а просто дивилися відео.

Порівняно з контрольною групою, кнопки дизлайку і «не цікавить» знижувала видачу схожих відео на 12 та 11% відповідно. Кнопки «не рекомендувати канал» та «видалити з історії» виявилися набагато ефективнішими, запобігаючи видачу 43% та 29% схожих відео відповідно.

Проте експерти зазначають, що інструменти, які є на платформі, слабо підходять, щоб видаляти небажаний контент, адже алгоритми часто продовжують рекомендувати схожі відео, навіть якщо вони не подобаються.

Представниця YouTube Єлена Ернандес каже, що це невипадково, оскільки платформа не намагається блокувати весь контент, пов'язаний із темою відео, яка не сподобалася користувачам. Також вона розкритикувала звіт, заявивши, що він не враховує елементів управління Youtube.

Ернандес наголошує, що кнопка "Не цікавить" видаляє конкретне відео, а кнопка "Не рекомендувати канал" запобігає рекомендації каналу в майбутньому. Компанія ніде не стверджує, що якась із цих кнопок призведе до того, що платформа повністю заблокує певну тему, думку або спікера для користувача.

Дослідник Mozilla Бекка Рікс зазначає, що далеко не завжди зрозуміло, до яких наслідків приведе певна дія, а платформи дуже рідко пояснюють принцип їх роботи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X