Смажити бджілку – мало толку. Чому біткоін не стане світовою валютою

18 червня 2018, 12:03

Швейцарські банкіри говорять, що масштабне використання біткоін може перевантажити сервери по всьому світі. Експерти нагадали про головні проблеми криптовалют та пояснили чому вони програють діючим платіжним системам.

Банк міжнародних розрахунків (БМР) опублікував звіт, в якому фінансисти жорстко пройшлися по криптовалютам та пояснили чому біткоін технічно поки не готовий стати світовою валютою.

Відео дня

У розділах «Криптовалюта: що буде після хайпу?» та «Ілюзорна обіцянка децентралізованої довіри» експерти розповіли, що навіть зараз, коли криптовалюта на хвилі світової популярності, нові цифрові гроші просто не можуть змагатися з іншими фінансовими інструментами.

Серед головних проблем називають все ту ж нестабільність, споживання надмірної кількості електроенергії для виробництва криптовалют, та незахищеність, адже вони до сих пір є об'єктом маніпуляцій та цифрового шахрайства по всьому світі.

Крім вже заїждженої тези про те, що для виробництва біткоін в рік потрібно стільки ж електроенергії, скільки споживає вся Швейцарія, Ірландія, Данія, та інші невеликі держави, БМР нагадали про складність криптовалютних переказів.

У звіті пишуть, що через багаторівневу перевірку транзакцій криптовалют, доводиться довго чекати поки гроші перейдуть з гаманця у гаманець, а в світових масштабах така технологія взагалі може перевантажити інтернет-сервери та електронні пристрої користувачів.

Порівняння класичних транзакцій з криптовалютними у звіті БМР

На додачу, у звіті подано статистику кількості транзакцій в секунду, які можуть виробляти різні платіжні системи, та, так званий, цифровий слід, який може значно зрости, якщо криптовалюти вийдуть на масштабний рівень.

Розробники різних криптовалюта шукають вирішення цих проблем, але поки, навіть найпопулярніші цифрові гроші - Bitcoin, Ethereum, Litecoin, - в сотні разів програють у швидкості таким гігантам як Visa, Mastercard і Paypal.

У свою чергу, журналіст Bloomberg Едвард Робінсон пише, що БМР зважує всі за і проти криптовалют у вирішальний для них момент. Адже зараз, деякі великі організації, як Goldman Sachs Group Inc. та Нью-Йоркська фондова біржа, намагаються відкрити клієнтам доступ до цього нового ринку, а центральні банки багатьох держав, враховуючи Комісію з цінних паперів та бірж США, навпаки відмовляються від цифрових токенів.

І все це відбувається на тлі постійних стрибків курсу та серйозних кібератак. Наприклад, після зламу південнокорейської біржі минулого тижня, вартість біткоін впала до $6500, хоча ще в кінці травня він тримався на позначці $8500..

Експерти БМР також розповіли і про позитивні моменти криптовалют, а точніше технології блокчейн, на якій вони функціонують.

Зокрема, в звіті зазначено, що міжнародні фінансові угоди можуть стати набагато ефективніше і простіше завдяки блокчейну. Поки для імпортних і експортних операцій використовують застарілі факси та акредитиви, смарт-контракти можуть автоматично налагодити весь процес, проконтролювати доставку вантажу та своєчасну оплату, надаючи сторонам всю інформацію по кожному етапу угоди.

Порівняння поточної системи міжнародної торгівлі з системою, заснованої на блокчейн

Такі децентралізовані рішення можуть захистити торгівлю від шахрайства та зв'язати постачальника з покупцем без будь-яких посередників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X