Це не спецоперація. Жителі ЄС розповідають росіянам у Tinder про війну в Україні

14 березня, 15:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Боротьба із російською пропагандою (Фото:СС)

Боротьба із російською пропагандою (Фото:СС)

Журнал WIRED опублікував статтю про те, як активісти у всьому світі розповідають мешканцям РФ про реальні події в Україні.

Один із героїв цієї статті – 34-річний житель Німеччини, який поставив московську локацію у додатку для знайомств Tinder.

"У мене була розмова з дівчиною, яка сказала, що вторгнення в Україну - це військова операція, а українці вбивають свій народ тощо, тому я з нею посперечався", - заявив активіст з Нюрнберга.

Відео дня

За його словами, деякі користувачі з РФ відправляли йому позитивні реакції та дякували за надану інформацію.

У газеті The New York Times також повідомляли, що навіть жителі РФ із родичами в Україні не вірять у те, що відбувається, і дотримуються версії російської пропаганди. Вони вважають, що метою «точкових» ударів армії РФ є лише військова інфраструктура, а дані про вбивства мирного населення сфальсифіковані.

Спілкування з росіянами ускладнило і блокування більшості популярних соцмереж та розважальних платформ.

"Досягти зв'язку з російськими всередині Росії дуже і дуже складно для всіх, тому що російська держава зберігає такий жорсткий контроль над їх медійним середовищем", - говорить фахівець з інформатики Нью-Йоркського університету Лаура Едельсон.

Вона вважає, що російська влада створила дуже ефективний наратив для своїх громадян: в українському уряді повно нацистів, які здійснюють військові звірства.

Ще один активіст — 54-річний Єнс Остерлох із Люксембургу — також змінив місце розташування в Tinder на Владивосток, і вже спілкувався з 10 жінками з Росії про ситуацію в Україні.

Остерлох розповів, що шість із них знали, що відбувається насправді, але «нічого не можуть з цим поробити». Інші четверо співрозмовниць стверджували, що американці також брали участь у війнах, наприклад, в Іраку та Афганістані.

«Ви дійсно думаєте, що коли американці зробили щось не так у минулому, це виправдовує те, що тепер російські вбивають українців?», — саме на цій фразі діалог Остерлоха з жителями РФ закінчувався.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X