Знову суди. Продажі iPhone у низці країн можуть заборонити

26 січня, 10:29
Apple звинуватили у порушенні патентів (Фото:REUTERS/Mike Segar/)

Apple звинуватили у порушенні патентів (Фото:REUTERS/Mike Segar/)

Apple зіткнулася з перспективою заборони на ввезення iPhone у кілька країн, оскільки компанія Ericsson подала позови щодо порушення патентних прав.

Представники Ericsson вже подали заявку на судову заборону як у Бразилії, так і Нідерландах і, як очікується, зроблять це в інших європейських країнах.

Виробництво будь-якого мобільного пристрою потребує використання запатентованих технологій. Якщо ви не можете створити пристрій без ліцензування патенту, це відомо як стандартний патент (SEP). Існує глобальна угода про те, що ліцензії на ці патенти мають бути доступні на умовах FRAND: справедливих, розумних та недискримінаційних. Іншими словами, потрібна ціна повинна бути адекватною, і вам не дозволяється отримувати з однієї компанії більше, ніж з іншої.

Відео дня

Ericsson володіє низкою SEP, які Apple ліцензувала, поряд з іншими патентами, які не вважаються стандартними. Проте Apple не продовжила своїх ліцензій після закінчення терміну їх дії, ймовірно, сподіваючись домовитися про меншу плату, і в результаті Ericsson подає до суду на Apple за порушення патентних прав.

У той же час Apple також володіє деякими SEP і зараз подає зустрічний позов на Ericsson за порушення цих патентів. Apple процитувала три патенти, що стосуються бездротової зарядки та антен, стверджуючи, що мобільні базові станції Ericsson порушують ці патенти.

Цікаво, що компанія Apple здійснила «вражаючий» поворот, намагаючись вирішити всі проблеми у Східному окрузі Техасу — юрисдикції, яку компанія раніше щосили намагалася уникати, оскільки вона традиційно підтримує власників патентів. Цілком імовірно, що Apple розглядає округ як меншу загрозу, ніж закордонні суди, тому прагне укласти глобальну угоду, перш ніж вони почнуться.

Проте Ericsson не послаблює тиску. Компанія подала до суду на Apple ще у трьох країнах – саме цього Apple хотіла уникнути. В Ericsson також повідомили, що подали кілька позовів про порушення патентних прав (щодо технологій, включаючи, крім іншого, 5G) проти Apple до трьох німецьких судів. Додаткові позови були подані до Окружного суду Гааги (Нідерланди) та до суду Бразилії.

Експерт із патентних суперечок Флоріан Мюллер очікує, що Ericsson наступного разу подасть аналогічний запит у Великій Британії.

Раніше НВ писав, що регулятор у Нідерландах оштрафував Apple на 5 млн. євро через те, що компанія не виконала вимогу про альтернативні способи оплати в магазині додатків.

Антимонопольний орган Нідерландів оштрафував Apple на 5 млн. євро через відсутність альтернативних способів оплати в App Store. Компанія не виконала указ регулятора та не додала до 15 січня альтернативні способи оплати до свого магазину додатків.

У самій компанії заявляли, що виконали вимогу Управління у справах споживачів та ринків (ACM), але 24 січня регулятор заявив, що Apple цього не зробила.

«Apple не змогла задовольнити вимоги щодо кількох пунктів», — йдеться у заяві наглядового органу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X