Путін проігнорував загрозу хакерів Anonymous. Тепер розплачується вся Росія

2 березня, 20:00
Anonymous оголосили війну Путіну. І поки що перемагають (Фото:NeydtStock\depositphotos)

Anonymous оголосили війну Путіну. І поки що перемагають (Фото:NeydtStock\depositphotos)

Незабаром після початку російського вторгнення в Україну хакерська група Anonymous оголосила ультиматум Путіну. Він поки що не відповів. І хакери почали діяти.

З першого дня війни Росії проти України хакерський рух Anonymous стежив за подіями, підтримуючи нашу країну.

І йдеться не про просте підбадьорення. Легендарні кіберактивісти зламали безліч каналів, викравши цінну інформацію про зброю, постачання, фінанси, а крім того, невпинно інформують населення Росії про масштаби війни в нашій країні, висвітлюючи кожен свій крок на сторінках Твіттер та ЗМІ.

Відео дня

НВ Техно наводить хроніку кібератак, здійснених знаменитими хакерами в підтримку України та проти путінського режиму.

Насамперед вони зламали сайт російського пропагандистського ЗМІ Russia Today. RT - державна телекомпанія, що трансляції на багатомільйонну аудиторію в РФ і за кордоном англійською, арабською, іспанською, російською та німецькою мовами.

Того ж дня, повідомляє Українська правда, була атакована ГК Систематика - великий російський розробник автоматизованих систем обліку. З його допомогою в РФ проводяться вибори, здійснюється електронний документообіг в окупованому Криму, а також псевдореспубліках ДНР та ЛНР. Усю отриману інформацію було передано правоохоронцям.

Потім Anonymous завдали удару по Газпрому — ключовій для російської економіки компанії, яка протягом довгих років не виконувала своїх домовленостей щодо постачання газу в Україну.

25 лютого хакери скоїли напад на російські урядові сайти. Серед зламаних виявилися сайти Кремля, Роскомнадзору (організації, що контролює зв'язок, масові комунікації та інформаційні технології та блокує всю неугодну владу інформацію), Госдуми, Ради Федерації, Міноборони РФ, Госуслуг.

Цього ж дня, за даними Української Правди, було знищено систему Федерального казначейства РФ, що унеможливить нарахування заробітних плат службовцям Росгвардії, військовим, поліцейським та іншим бюджетникам.

А вже 26 лютого під роздачу потрапив сайт білоруської компанії, яка виготовляє зброю. До мережі потрапили креслення бомб — можливо тих, які скидають на українські міста, а журналісти отримали доступ до 200 Гб корпоративної інформації.

Того ж числа урядові сайти РФ знову лягли. А Anonymous закликали росіян виходити на мітинги проти кривавого режиму Путіна.

Наступного дня хакери зламали сайт компанії Твінго Телеком. Це владикавказький інтернет-провайдер, який входить до портфеля Ростелекому — найбільшого постачальника послуг зв'язку в РФ.

У той же день кібератак зазнали сайти мера Москви, уряду Росії, Федеральної митної служби, Кремля, Госуслуг, Пенсійного фонду.

А вже 28 лютого до переможених легендарними хакерами приєдналися Міністерство оборони Республіки Білорусь, Міністерство транспорту та комунікацій, а також Державний військово-промисловий комітет.

У той же день група хакерів, пов'язана з Anonymous, зламала сайт Сбербанку - найбільшого російського фінансового конгломерату, який донедавна був представлений і в Європі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Цього ж дня кіберактивісти розмістили у Твіттері схеми об'єктів критичної інфраструктури РФ, які вони взяли з неназваного джерела.

Ще однією цікавою новиною дня став злам сайту Московського інституту ядерної безпеки. Anonymous отримали доступ до 40 тис. документів установи, які, ймовірно, містять дані про ядерні, радіаційні та екологічні розробки.

Обсяг та значення отриманої інформації настільки великі, що хакери навіть розпочали пошук перекладачів для роботи з цими документами.

Того ж дня на федеральних каналах Росії було показано ролик про події в Україні після вторгнення. Так хакери інформували населення, яке не має доступу до правдивої інформації.

1 березня хакери зламали сайт Роскосмосу, витягнувши звідти внутрішню документацію. Про цю власну перемогу вони повідомили в Твіттері, ілюструвавши твіт взятим звідти кресленням. Втім, це не завадило Дмитру Рогозіну, голові Роскосмосу, який заробляє за свою працю більше, ніж директор NASA, заперечувати кібератаку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X