Amazon вирішив допомогти блокуванню популярного месенджера в Росії

4 квітня 2018, 11:18

Компанія Amazon попросила інтернет-рацію Zello не використовувати IP-адреси її хмарних сервісів для обходу блокування Роскомнадзора.

Zello вже переїхав на іншу платформу, але не виключає, що і вона може висунути таку вимогу. Про це заявив засновник Zello Олексій Гаврилов, повідомляє CNEWS.

За словами Гаврилова, Роскомнадзор направляв в Google і Apple вимоги видалити додаток Zello з належних їм магазинів додатків, однак його не було видалено, оскільки керівництво інтернет-рації дало компаніям "певні пояснення".

Відео дня

В цілому для обходу блокування Zello використовує 15 млн IP-адрес в 36 підмережах. З них 13,5 млн адрес з 26 підмереж належать Amazon. Оскільки американська компанія попросила Zello більше не використовувати ці ресурси для обходу блокування, інтернет-рація була змушена мігрувати на іншу платформу, повідомив Гаврилов. Він не виключає можливості, що і нова компанія рано чи пізно висуне таку ж вимогу, що і Amazon.

"Сервіс продовжив працювати, і досить добре працював до листопада минулого року. Починаючи з листопада Роскомнадзор став дещо краще працювати, і з тих пір сервіс продовжує працювати, але з деякими перебоями", - підвів підсумок Гаврилов. Він пояснив, що до листопада 2017 р механізм обходу блокування Zello також працював добре і був практично непомітний для користувачів, проте потім його робота погіршилася.

За словами Гаврилова, погіршення роботи сервісу вплинуло на кількість користувачів Zello в Росії - за останній рік вона зменшилася в два рази. Інтенсивність використання сервісу залишилися користувачами не змінилася.

"Більшість людей, які користуються Zello - вони вже використовують VPN, тому те, що ми робимо, їм особливо не потрібно", - вважає Гаврилов.

Zello - розроблений в Росії сервіс, який є аналогом рації в інтернеті. У 2013-2014 році його активно використовували для переговорів представники так званого "антиМайдану".

Показати ще новини
Радіо NV
X