Назло Маску. Які альтернативи варто розглянути, якщо вам набрид Twitter

8 листопада 2022, 08:16
Ексклюзив NV
Альтернативи Twitter (Фото:Patrick Pleul)

Альтернативи Twitter (Фото:Patrick Pleul)

Наприкінці жовтня 2022-го глава Tesla та SpaceX Ілон Маск офіційно оголосив про купівлю соцмережі для мікроблогінгу Twitter за $44 млрд. Платформа вже пережила низку серйозних змін, які подобаються не всім користувачам.

Розмови про покупку Маском Twitter велися останні півроку. Наприкінці весни-початку літа угода ледь не зірвалася через претензії покупця до кількості роботів, фейків та спаму на платформі.

Відео дня

Акціонери Twitter навіть подали до суду на Маска, звинувачуючи його у маніпуляції акціями компаніями з метою знизити її ринкову вартість. Зрештою керівництво Twitter зобов'язало надати Маску доступ до внутрішньої документації, і через кілька місяців угода відбулася.

Новий керівник почав зі звільнення топ-менеджерів Twitter, скорочення значної частини штату компанії та запуску нової послуги, яка дозволила будь-якому користувачеві платити $20 на місяць за синю галочку верифікації.

Цю послугу відразу ж розкритикував письменник Стівен Кінг, через що Маск знизив її вартість до $8, а також анонсував безкоштовне редагування постів. Власники підписки, у свою чергу, бачитимуть менше реклами, зможуть постити довгі відео тощо.

Але найголовніші зміни, ймовірно, чекають на Twitter попереду: будучи одним із головних критиків модерації контенту на платформі, Маск вважав Twitter оплотом "ліберальної упередженості". Деякі експерти вважають, що тепер політика свободи слова у Twitter кардинально зміниться, і Маск підіграватиме авторитарним урядам.

У зв'язку з цим НВ зібрав кілька альтернатив для користувачів, які хочуть піти з Twitter і навіть зберегти своїх підписників. Але спочатку розберемося з тим, що не так зі свободою слова на платформі.

Показати ще новини
Радіо NV
X