Зроби сам. У космосі запрпацював біопринтер для друку органів
На Міжнародній космічній станції вперше в історії почали створювати органи за допомогою спеціального принтера.
Компанія "Інвітро" успішно запустила в космос свій магнітний 3D-біопринтер і сподівається отримати аналог щитовидної залози, повідомляє РІА Новини.
"Космонавт Олег Кононенко, раніше навчений роботі з біопринтером, розпочав експеримент по друку живих тканин 4 грудня в 17:00 мск. У результаті експерименту планується отримати хрящову тканину і органний конструкт щитовидної залози миші", - розповіли в компанії.
Результати експерименту відправлять на Землю в грудні 2018 року, потім їх досліджуватимуть і на початку 2019 року оприлюднять підсумки.
"Тривимірний біодрук може використовуватися в безлічі галузей. Ми хотіли б вирішити транспланталогічне завдання. Це величезний ринок. Також досить цікава перспектива - друк харчових продуктів з клітин, в тому числі в космосі. У майбутньому людство зіткнеться з проблемою забезпечення космонавтів їжею при міжпланетних перельотах", - розповів засновник і генеральний директор "Інвітро" Олександр Островський.
Росія збиралася запустити перший такий апарат в космос 11 жовтня, але через аварію ракети-носія цього не сталося. Розробники швидко підготували інший екземпляр і 3 грудня з Байконура його відправили на МКС.
США планують відправити свій біопринтер на МКС навесні 2019 року.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.