Перше побачення. Арабський зонд надіслав фото Марса на своєму шляху до Червоної планети

28 серпня 2020, 18:03

Запущений у середині літа 2020-го, зонд Об'єднаних Арабських Еміратів надіслав перше фото Марса на своєму шляху до дослідження цієї планети. Апарат повинен вийти на орбіту Марса у лютому 2021-го.

20 липня 2020-го ОАЕ приєдналося до кількох країн, які здійснили спробу відправки своїх апаратів на Марс.

Правда, серед космічних організацій США, Великої Британії, Росії та СРСР, поки тільки американській NASA вдалося успішно посадити свої марсоходи і почати дослідження Червоної планети.

Відео дня

Попри це, ймовірність успіху арабської місії доволі висока, оскільки вчені з ОАЕ не планують висадку на поверхню Марса, а досліджуватимуть планету з її орбіти.

Через півтора місяці після запуску зонд «Al Amal»  араб. - надія) вже подолав близько 100 млн км на шляху до Марса і днями надіслав перші фото цієї планети.

На знімку також можна побачити яскраві Юпітер і Сатурн.

«Зонд "Надія" офіційно пройшов 100 млн км на шляху до Червоної планети. Марс, як показано на зображенні, отриманому апаратом Star Tracker, розташований попереду нас, залишаючи Сатурн і Юпітер позаду. Очікується, що зонд Hope прибуде на Марс у лютому 2021 року», - написав у Twitter прем'єр-міністр ОАЕ.

Арабський зонд пройшов приблизно п'яту частину свого шляху, і керівникам місії потрібно регулярно коригувати його траєкторію. Всього апарат повинен буде подолати відстань у 493 млн км приблизно за сім місяців.

Як уже писав НВ, на борту Al Amal розташовані три основних дослідницьких інструменти: камера з високою роздільною здатністю Emirates eXploration Imager (EXI), ультрафіолетовий спектрометр Emirates Mars (EMUS) і інфрачервоний спектрометр Emirates Mars (EMIRS).

За допомогою цього обладнання зонд вивчатиме кліматичні взаємодії нижньої і верхньої частин марсіанської атмосфери, а також досліджувати причини витоку водню і кисню з надр цієї планети у космос.

Посадка зонда на поверхню планети не передбачається, що значно полегшує місію. Але в залежності від отриманих даних і справності апарату - його роботу можуть продовжити до 2025 року.

«Мета цієї місії не полягає у тому, щоб донести всьому світу певний меседж або заявити про себе... Для нас це, скоріше, внутрішнє підтвердження того, що можуть ОАЕ», - говорила у березні голова Ради вчених ОАЕ і заступник керівника проекту марсіанської місії Сара Аль Амірі.

Крім першої міжпланетної космічної місії для арабської країни, вчені з ОАЕ вперше планують зібрати «повний набір даних» про марсіанську погоду у будь-який час доби.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X