Тайваню та США приготуватися? Китай спустив на воду експериментальний безпілотний корабель, який може керувати дронами та човнами-камікадзе

Китай активно розвиває свої безпілотні системи — в тому числі й кораблі (Фото:Southern Ocean Laboratory)
У Китаї ввели в експлуатацію корабель Zhu Hai Yun — перший у світі автономний морський носій безпілотників, яким керує штучний інтелект. Китайська влада стверджує,
Автономна техніка поки що не змінила війну. Але у безпілотних систем є значна перевага — для управління ними потрібен або оператор, якому не треба знаходитись безпосередньо на техніці, або штучний інтелект. Це значно підвищує безпеку особового складу.
Саме тому військові з усього світу вбачають наступний крок для розвитку своїх армій у розбудові автономної техніки.
Головний напрям для інженерів на цей час — автономні дрони. Проте розбудовувати безпілотні системи вже починають і для флоту.
Наприклад, восени минулого року на фандрейзинговій платформі UNITED24 розпочався збір коштів на український флот автономних морських дронів. 29 жовтня за допомогою такої «плаваючої бомби» ЗСУ вдалося підбити флагман Чорноморського флоту Адмірал Макаров. Це стало першою морською атакою в історії, яка була здійснена винятково безпілотними засобами.
Американська армія в межах програми Ghost Fleet Overlord отримала одразу чотири безпілотні кораблі. Поки що неясно, як саме їх будуть використовувати, — з 2019 року у ВМС США діє спецпідрозділ, який вивчає та розробляє тактики з застосування автономних кораблів. Потенційно кораблі можуть виконувати завдання з радіоелектронної боротьби (РЕБ), збирати розвіддані, проводити розмінування та коригувати вогонь.