У США готують нову супутникову систему захисту від гіперзвукових ракет. Що про це відомо?

20 липня, 21:00
Ексклюзив НВ
Захист від гіперзвукових ракет (Фото:L3Harris)

Захист від гіперзвукових ракет (Фото:L3Harris)

Агентство розвитку космічного простору міноборони США заявило про підготовку сузір'я супутників для боротьби з гіперзвуковими ракетами супротивника. Як працює ця система?

Станом на сьогодні лише три країни у світі — США, Китай та Росія — розробляють та використовують перші прототипи гіперзвукових ракет.

Ці ракети літають на швидкостях вище 5 Мах (близько 6000 км/год) і маневрують з використанням аеродинамічних сил. Деякі подібні розробки ракет можуть перевищувати швидкість звуку навіть удесятеро.

Відео дня

Раніше військове керівництво РФ заявило про перше бойове застосування гіперзвукових ракет «Кинжал», за допомогою яких окупанти нібито знищили склад пального під Миколаєвом та підземний склад ракет та боєприпасів у Західній Україні.

Хоча деякі військові експерти припускали, що використання «Кинжалів» — це черговий фейк РФ, оскільки ці ракети запускаються тільки з винищувачів-перехоплювачів МіГ-31, які задіяні в обороні повітряного простору Сибіру.

Крім цих ракет у Росії також заявляють про гіперзвукові бойові блоки «Сармат» зі швидкістю до 11 М; ракетні комплекси стратегічного призначення з гіперзвуковим плануючим крилатим бойовим блоком «Авангард»; протикорабельні ракети «Циркон»; ракети Д-30 «Булава».

Для протидії можливій загрозі з боку РФ у міноборони США нещодавно заявили про підготовку нової супутникової системи, яка має перехоплювати гіперзвукові ракети.

Розповідаємо, що відомо про цю систему.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X