Що таке свідомий штучний інтелект, чи зможуть алгоритми колись мислити як люди та яка технологія допоможе нам

25 квітня, 20:03
NV Преміум
Чи зможуть алгоритми думати як люди? (Фото:meshcube / depositphotos)

Чи зможуть алгоритми думати як люди? (Фото:meshcube / depositphotos)

Про свідомий штучний інтелект (AGI, також його називають загальним або сильним) ми розмірковували ще зовсім нещодавно. Влітку 2022-го року, коли хайп за темою ШІ тільки починався, вже колишній інженер Google Блейк Лемойн після тестування мовної моделі LLaMDA заявив, що вона набула свідомості та може мислити як людина.

Звичайно ж, це було не так, але реліз та подальший розвиток ChatGPT показав, чому Лемойн міг так подумати: чат-бот дійсно непогано імітує розмову, може підлаштовувати свою тональність та відповіді в залежності від ролі, яку ви від нього вимагаєте.

Відео дня

Під час своїх бесід з LLaMDA Лемойн дискутував про релігію, права та індивідуальність нейромережі та закони робототехніки. Зрештою він дійшов до висновку, що ШІ має здатність усвідомлювати своє місце у світі і розмірковувати про своє існування — тобто, отримав свідомість та вже наблизився до людини за своїми можливостями. Він дав кілька інтерв'ю, ЗМІ отримали класні заголовки, проте критичні розбіри його аргументів промайнули повз загальну увагу.

Показати ще новини
Радіо NV
X