Volvo показала самоврядну яхту

18 червня 2018, 15:52

Допоміжний підрозділ Volvo показав яхту, яка вміє швартуватися самостійно.

У перспективі нова яхта, як і раніше буде потребувати контроля людей, але зможе сама зробити деякі складні маневри, пише Engadget.

Підрозділ Volvo, компанія Volvo Penta, яка випускає моторне і морське спорядження, випустила систему для навігації з урахуванням умов навколишнього середовища.

Відео дня

Система була вперше продемонстрована під час шведського етапу гонки Volvo Ocean Race в Гетеборзі, де пришвартувалися гоночні судна. Човен Volvo Penta підійшов до причалу між двома яхтами Volvo Ocean 65, загальна довжина яких склала 72,6 фута. Як ви можете бачити на відео, капітан просто встановлює систему, а потім спостерігає за тим, як судно вписується в досить обмежений простір.

Президент Penta Бйорн Інгемансон каже, що система, яка може вносити в курс постійні коригування для вітру і припливу, "може змусити море стояти на місці". Незважаючи на це, компанія заявляє, що самодостатня система не призначена для запуску без контролю з боку людей.

Звичайно, це не перша система, яка була розроблена для автоматизації процесу безпечного приведення човна в док. Зокрема, італійська яхтова компанія Astra Yacht продемонструвала свою систему допомоги при швартуванні човнів, яка може допомогти човнам заходити в вузькі простори. Подібні системи можуть зробити подорожі в море трохи простіше і безпечніше для всіх учасників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X