Птахи іншого польоту. Колишній льотчик ВМС США пояснив, що не так з найкращими винищувачами Росії та Китаю

9 лютого, 07:02
NV Преміум
Винищувачі п’ятого покоління (Фото:СС)

Винищувачі п’ятого покоління (Фото:СС)

Найсучаснішими винищувачами російської та китайської армії вважають Су-57 та J-20 відповідно. Це багатоцільові винищувачі п’ятого покоління, які експлуатуються останні кілька років. Чому їх не заведено порівнювати з американським F-35?

Посилаючись на свою військову розвідку, на початку 2023-го прес-служба Міноборони Великої Британії повідомила, що Росія боїться використати найсучасніші винищувачі Су-57 в Україні.

Відео дня

«Ймовірно, Росія ставить перед собою завдання уникнути репутаційного збитку, зниження експортних перспектив та компрометації секретних технологій, які можуть виникнути внаслідок втрати FELON над Україною. Це симптом того, що Росія продовжує уникати ризику використання своїх військово-повітряних сил у війні», — говорили в британській розвідці.                                             

Хоча ще у травні 2022-го джерела російського ТАСС заявляли, що Су-57 могли використовувати в Україні з березня 2022-го. Згідно з цими даними, нові винищувачі використовують поза зоною дії українських засобів ППО, а у активній зоні бойових дій частіше використовують штурмовики і бомбардувальники, які низько летять, та які набагато складніше виявити.

Су-57 відносять до винищувачів п'ятого покоління, хоча не всі з цим погоджуються. Наприклад, нещодавно колишній військово-морський льотчик США заявив, що і Су-57 і китайський J-20 насправді не є винищувачами п'ятого покоління.

NV розібрався, що це за покоління, як їх відрізнити і чи має Росія найсучасніші технології реактивних винищувачів.

Показати ще новини
Радіо NV
X