Вчені вперше надрукували на 3D-принтері рогівку ока

1 червня 2018, 13:27

Дослідники з Університету Ньюкасла вперше в історії створили рогівки для людського ока методом тривимірного друку.

Автори роботи запевняють, що нова техніка може бути використана в майбутньому для забезпечення необмеженої кількості донорських рогівок, йдеться в статті Science Daily.

Рогівка відіграє важливу роль в фокусуванні зору. Зараз існує значна нестача рогівки, доступної для трансплантації, причому 10 мільйонів людей у всьому світі вимагають хірургічної операції для запобігання сліпоти. Крім того, майже 5 мільйонів людей страждають від повної сліпоти через рубцювання рогівки, спричиненої опіками, рваними ранами тощо.

Відео дня

Вчені взяли стовбурові клітини від здорового донора рогівки, змішали їх з альгінатом і колагеном і створили з цієї суміші розчин, що підходить для друку, який назвали "біочорнилом". За допомогою простого і дешевого 3D-біопринтера вчені успішно зуміли надрукувати форми, які максимально нагадують людські рогівки. На друк пішло менш ніж 10 хвилин.

"Наш унікальний гель - комбінація альгінату і колагену - утримує стовбурові клітини живими, виробляючи матеріал, досить жорсткий, щоб зберігати форму, але досить м'який, щоб його можна було видавити з сопла 3D-принтера", - говорить провідний автор нової роботи Че Коннон, професор Ньюкаслського університету.

"Це ґрунтується на нашій попередній роботі, в якій ми зберігали клітини живими протягом декількох тижнів за кімнатної температури всередині аналогічного гідрогелю. Тепер у нас є готове до використання біочорнило, яке містить стовбурові клітини, що дозволяють користувачам друкувати тканини, не турбуючись про вирощування клітин окремо", - додав він.

Вчені також продемонстрували, що можуть створити рогівку, відповідну унікальним характеристикам пацієнта. Просканувавши очі пацієнта, дослідники змогли швидко надрукувати рогівку, яка точно відповідала його розмірам і формі.

"Тепер наші 3D-друковані рогівки повинні пройти подальші випробування, і це буде за кілька років до того, як ми зможемо використовувати їх для трансплантації. Однак ми показали, що цей підхід має потенціал", - наголосив Коннор.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X