Робіть селфі. Вчені винайшли незвичайний спосіб вимірювання тиску

8 серпня 2019, 14:31

Дослідники з Університету Торонто і філії Лікарні педагогічного університету Ханчжоу працюють над тим, щоб відстежувати артеріальний тиск за допомогою селфі.

Поки їх методика працює тільки на людях кавказької, тобто білої раси, повідомляє Quartz.

Високий кров’яний тиск загрожує людям серйозними проблемами, такими як серцевий напад або інсульт, але також може пошкодити нирки, артерії, мозок, очі і, по суті, кожен орган, який отримує регулярний запас крові. За деякими оцінками, 1,3 мільярда людей у всьому світі мають високий кров’яний тиск. Але не всі вони знають це, тому що для постановки діагнозу потрібно візит до лікаря.

Відео дня

6 серпня вчені опублікували доказ того, що додаток для смартфона, який записує коротке відео, може точно визначати артеріальний тиск — принаймні, у деяких користувачів.

«Ми використовуємо технологію, що зветься трансдермальною оптичною візуалізацією. По суті, світло, що випромінюється камерами смартфона, з різною швидкістю відбивається від білків у поверхні шкіри. Одним з них є гемоглобін, білок в нашій крові, який циркулює навколо кисню. Вимірюючи незначні зміни гемоглобіну — до 900 знімків, зроблених за 30 секунд, — можна отримати дані артеріального тиску», — говорить Кан Лі, психолог розвитку з Університету Торонто і провідний автор статті.

Грунтуючись на цих вимірах, Лі і його команда розробили алгоритм машинного навчання, який давав дані артеріального тиску, які були точними приблизно в 95% випадків в популяції, яку вони вивчали: більше 95% учасників з 1328 були східноазійського або європейського походження.

Іншими словами, незрозуміло, як працює цей концепт для людей з більш темною шкірою. Інший білок, що міститься в шкірі, — це меланін, відповідальний за тонус шкіри. Додаток для смартфона має розрізняти світло, що відбивається від меланіну, і світло, що відбивається від гемоглобіну. Але без репрезентативного тестування на людях з більш темними відтінками шкіри неможливо сказати, чи дійсно він може вимірювати кров’яний тиск з тим же ступенем точності.

Расова упередженість в машинному навчанні - це проблема, якій приділяється все більше і більше уваги. Наприклад, більшість фото, які використовуються для навчання алгоритмів, що визначають ракові родимки, зображують людей зі світлою шкірою, що робить ці тести менш ефективними для кольорових людей.

Алгоритм вимірювання артеріального тиску може бути подвійно шкідливим для меншин. У США люди з афроамериканських і латиноамериканських громад мають більш високий, ніж у середньому, показник гіпертонії. У них також менше шансів відвідати лікаря, де їм зазвичай ставлять діагноз. Теоретично, додаток, яке може вимірювати артеріальний тиск на смартфоні, був би способом подолання цієї прогалини в охороні здоров’я, але це неможливо, якщо дослідження виключить певні типи шкіри.

Додаток для смартфона, створений Лі і його командою, ще не готовий для використання споживачем. Версія додатка, Anura, доступна в магазинах додатків для iOS і Android безкоштовно, але в своєму теперішньому вигляді вона тільки визначає частоту серцевих скорочень користувача й рівень стресу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X