Боротьба за екологію. Вчені створили нове покоління біопластика із целюлози і води

23 липня 2021, 17:43

Дослідники з Геттінгенського університету створили новий тип екологічно чистого біопластика з гідропластичними полімерами, який може міняти форму при контакті з водою.

Дослідження було опубліковане в журналі Nature Sustainability.

В даний час більшість пластмас проводиться з використанням нафтохімічних продуктів в якості сировини, які завдають шкоди навколишньому середовищу як при добуванні, так і при утилізації. Тоді як целюлоза навпаки є основним компонентом стінок рослинних клітин і найпоширенішим природним полімером на Землі, представляючи майже невичерпне джерело сировини.

Відео дня

Трохи змінивши дуже невелику частину хімічного складу целюлози шляхом введення «ціннамоільной» групи, дослідники створили специфічний циннамат целюлози CCi, який підходить для освіти нового типу специфічного гідропластічного (тобто м'який і який формується при контакті з водою) полімеру CCi.

Це означає, що йому можна надавати форму, використовуючи воду при звичайній температурі і тиску. Цей унікальний метод, дозволив дослідникам отримати найрізноманітніші форми, просто зануривши біопластик у воду і залишивши його сохнути на повітрі. Таким чином форми зберігали свою стабільність протягом тривалого часу і їх можна було знову і знову змінювати. Варто зазначити, що цей пластик може утримувати воду і використовуватися у вологих умовах.

Процес гідропереробки дозволяє уникнути використання дорогого і складного устаткування і важких умов обробки. Цей екологічно чистий метод значно спрощує виробництво пластмас, роблячи їх переробку більш економічним, а головне екологічним.

Вчені сподіваються, що згубний вплив пластику на навколишнє середовище, яке завдає шкоди всім формам життя на Землі, будуть зведені до мінімуму за рахунок повторного використання гідропластика з їх унікальними властивостями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X