У США створили прототип гелікоптера для досліджень Марса

4 вересня 2018, 16:40

Дослідники й інженери Лабораторії реактивного руху NASA завершют збірку вертольота "Марс", який планують відправити на Червону планету в найближчі роки.

Автономний польотний блок планується розгорнути з ровера "Марс 2020" після його запланованої посадки в лютому 2021 року, повідомляє Aviation Week.

Апарат Mars Helicopter планується передати в Лабораторію реактивного руху, де він буде проходити випробування в спеціальній вакуумній камері. Під час цих випробувань апарат зробить тільки один випробувальний політ в умовах зниженого атмосферного тиску.

Відео дня

Випробування повністю зібраного безпілотного вертольота в Лабораторії реактивного руху NASA триватимуть до квітня 2019 року. Потім апарат передадуть фахівцям, які займаються розробкою та складанням ровера для місії "Марс 2020".

Маса апарату становить 1,8 кілограма. Його фюзеляж виконаний у вигляді невеликої коробки, над якою розміщені співвісні несучі гвинти діаметром 1,2 метра. Лопаті гвинтів виконані широкими, щоб створювати достатню підйомну силу в розрідженій атмосфері Марса.

Відзначається, що через слабкість і нестійкість магнітного поля Марса використання компаса для навігації по планеті неможливо, тому в систему навігації аппарта буде вбудована камера з сонячним трекером (solar tracker).

Раніше НВ розповідало, що за допомогою марсіанського вертольота вчені хочуть випробувати життєздатність і потенціал літальних апаратів в атмосфері Червоної планети. Робота над програмою почалася в 2013 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X