У США створили прототип невбиваного акумулятора

21 листопада 2017, 12:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські дослідники розробили батарею, яка продовжує виробляти електроенергію, навіть якщо її б'ють молотком або кидають у воду

Робота безпечнішої і довговічної батареї ґрунтується на новому водному електроліті, який було розроблено в 2015 році в університеті штату Меріленд, пише Futurity.

Нова розробка є вирішенням проблеми безпеки під час експлуатації літій-іонних акумуляторів, які у разі неправильної експлуатації, а також з незрозумілих причин могли вибухати.

Відео дня

"Ми дуже натхнені отриманими результатами і близькі до тестів повноцінних зразків в польових умовах", - говорить Джеффрі Маранчі, менеджер програми матеріалознавства в Лабораторії прикладної фізики імені Джона Хопкінса.

В основі розробки більш безпечної та довговічної батареї лежить новий водний електроліт. Він вирішує ключове питання, пов'язане з використанням води в літій-іонних батареях: низький поріг електрохімічної стабільності приблизно в 1,2 вольта. Розширюючи цей поріг до 3 вольт, вода в солі дає набагато більш високі щільності енергії в літій-іонних батареях.

Команда вчених вбудувала електроліт на основі солі в полімерну матрицю з полівінілового спирту, що утворює гелевий полімерний електроліт. Ця форма електроліту ще більш стабільна, ніж рідка форма, що дозволяє використовувати гнучку батарею, яка може бути скручена і згорнута.

Дослідники використовували гнучку літій-іонну батарею для виробництва електроенергії на відкритому повітрі з мінімальною упаковкою, використовуючи тільки електроізоляційну термостойкую стрічку, щоб зберегти гнучкий акумулятор в цілісності.

Під час роботи батареї дослідники розрізали її, занурювали в морську воду і піддали потужним деформуючим ударам. Акумулятор не вибухнув, не зайнявся, а продовжував пускати в хід вентилятор навіть після механічних пошкоджень і впливу повітря та води.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X