У космосі проведуть експеримент з 3D-друку органів

11 жовтня 2018, 10:31

На Міжнародній космічній станції стартує експеримент з вирощування хрящової тканини людини і щитовидної залози миші на спеціальному 3D-біопринтер.

Про це розповів в інтерв'ю керуючий партнер компанії-творця біопринтера 3D Bioprinting Solutions Юсеф Хесуані, повідомляє РІА Новини.

За словами Хесуані, 11 жовтня на Міжнародну космічну станцію відправлять прилад "Орган.Авт" для експерименту "Магнітний 3D-біопринтер". На ньому буде проведено перший в історії експеримент з друку біологічних об'єктів в космосі.

Відео дня

"Експеримент буде проводитися в кілька етапів, перший етап буде проведено 13 жовтня, а останній - 16 жовтня", - сказав Юсеф Хесуані.

Хесуані пояснив, що для проведення експерименту на МКС відправляють біопринтер і кювети для нього, в яких в спеціальному гелі міститься біологічний матеріал. Гель при зміні температури переходить в рідкий стан, створює рідке живильне середовище. У ньому біологічний матеріал під впливом магнітних хвиль починає збиратися в певну структуру.

Такий "біозбір" відбувається протягом декількох десятків секунд, але для того, щоб клітини створили єдину конструкцію потрібно близько доби. Після цього в кювет додається спеціальний фіксуючий матеріал, призначений для того, щоб біологічні об'єкти могли зберігатися протягом декількох тижнів до відправки на Землю.

"Далі вже зафіксований матеріал вирушить до нас. Тут ми будемо проводити наземні випробування, технологічні дослідження, щоб подивитися, наскільки внутрішня структура отриманих конструктів порівнянна з тим, що ми втілюємо на Землі", - розповів Хесуані.

Відзначається, що самі організатори зможуть спостерігати за ходом експерименту в онлайн режимі. Відеотрансляція буде вестися в Центрі управління польотами. Для відеозапису і трансляції відбувається на науковому обладнанні встановлені відеокамери, які будуть записувати процес складання біоматеріалу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X