У Китаї запустили прототип суперкомп'ютера нового покоління

26 жовтня 2018, 09:02

У Китаї розпочалася робота прототипу обчислювальної машини ексафлопсного класу, яка належить до наступного покоління суперкомп'ютерів.

Такий суперкомп'ютер здатний виконувати квінтильйон операцій на секунду, повідомляє агентство Сіньхуа.

Ексафлопсний суперкомп'ютер Shuguang, як очікується, буде введений в експлуатацію в національних суперкомп'ютерних центрах в Шанхаї і Шеньчжені.

Відео дня

У Китаї розробкою прототипів суперкомп'ютера нового покоління займаються три наукові організації, включно з Національним дослідницьким центром паралельної обчислювальної техніки і технологій (NRCPC), компанією Sugon і Національним університетом оборонних технологій.

Зараз всі ці організації завершили створення прототипу ексафлопсного суперкомп'ютера, що стало черговим кроком на шляху до створення суперкомп'ютера наступного покоління в країні.

"Запуск прототипу ексафлопсного суперкомп'ютера дозволить дослідникам протестувати і оптимізувати ключові технології, а також усунути перешкоди для створення остаточної версії обчислювальної системи", - заявив старший науковий співробітник Інституту обчислювальних технологій Академії наук Китаю Чжан Юньцюань.

Інший прототип ексафлопсного суперкомп'ютера Tianhe-3 пройшов приймальні випробування 22 липня. Поява його остаточної версії очікується в 2020 році. Два ці прототипи ознаменували ще один крок Китаю в напрямку створення суперкомп'ютера наступного покоління.

Раніше НВ повідомляло, що в Окрідзькій національної лабораторії, штат Теннессі, при міністерстві енергетики США створили надпотужний суперкомп'ютер Summit. Продуктивність Summit становить до 200 петафлопс. Машина може робити 200 мільйонів мільярдів операцій з плаваючою комою в секунду. Summit більш ніж удвічі перевищує потужність китайського суперкомп'ютера Sunway TaihuLight (93 петафлопс).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X