Загроза Маску? У Китаї запустили приватну багаторазову ракету

12 серпня 2019, 10:03

Приватна ракетна компанія LinkSpace успішно запустила свою самостійно розроблену ракету багаторазового використання з провінції Цинхай на північному заході Китаю.

Ракета RLV-T5 довжиною 8,1 м злетіла на позначену висоту 300 метрів, а потім благополучно приземлилася через 50 секунд, повідомляє Global Times.

"Це нова віха в китайських дослідженнях в області багаторазового використання ракет", - сказав віце-президент LinkSpace Ван Мей китайській службі новин.

Відео дня

За запевненнями творців, нова ракета може бути багато разів використана і має інші переваги, такі як низька вартість випробувань і можливість швидкого повторного старту.

Під час запуску також успішно випробували кілька інших ключових технологій для багаторазових ракет, в тому числі нову технологію запалювання та запуску, а також технологію паралельного з'єднання декількох двигунів.

У той же день компанія анонсувала проект нової багаторазової ракети RLV-T6. Згідно з доповіддю, майбутня 14-метрова ракета може запускатися більше 100 разів на рік, після того як технологія буде повністю підготовлена ​​і відпрацьована.

LinkSpace - перша в Китаї приватна компанія, метою якої є дослідження та розробка продукції для аерокосмічної системи. З 2014 року уряд Китаю заохочує участь приватних підприємств в космічній галузі. В даний час в країні налічується понад 60 приватних компаній у сфері комерційної космічної промисловості.

Раніше НВ повідомляло, що в четвер 25 липня з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю на задану орбіту була успішно запущена ракета-носій SQX-1 Y1 з двома супутниками. Це перший в Китаї успішний запуск ракети-носія, зроблений приватною компанією.

Показати ще новини
Радіо НВ
X