У Китаї випробували електричний літак

3 листопада 2017, 09:07
У китайському місті Шеньян відбувся перший політ нового електролітака розробки КНР

Легкий літак може провести в повітрі близько двох годин, повідомляє агентство Сіньхуа.

Апарат RX1E-A, який сконструювали в Шеньянському університеті авіації і космонавтики за підтримки Ляонінської академії авіації, вперше піднявся в повітря на аеродромі Цайху на півночі Китаю.

Відео дня

Літак зібраний повністю з композитних матеріалів. Максимальна злітна вага становить 480 кг. Розмах крил двомісного електролітака - 14,5 метрів. Літак може використовуватися як перший ступінь в навчанні пілотів. Дані літака цілком звичайні для цього класу, якщо не враховувати вартість експлуатації, яка буде набагато менше, ніж вартість експлуатації моделі з поршневим двигуном.

"У порівнянні з моделлю попереднього покоління тривалість польоту збільшена з 45 хвилин до 2 годин, доданий вбудований парашут. Це черговий прорив Китаю в сфері електромоторної авіації загального призначення", - відзначають китайські ЗМІ.

Раніше НВ повідомляло, що влітку 2017 року на авіасалоні Ле Бурже ізраїльська компанія Eviation Aircraft показала прототип електролітака, який зможе без підзарядки пролетіти 965 кілометрів. Представники компанії планують перейти до сертифікації та комерціалізації новинки вже в 2018 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X