У Гонконзі створили матеріал, який замінить роботам двигуни

5 червня 2018, 10:45

Інженери з університету Гонконгу створили новий матеріал, який скорочується під впливом видимого світла.

Штучні м'язи з нового матеріалу можуть замінити традиційні громіздкі двигуни та пневматичні приводи роботів, пише Science Daily.

Команда інженерів на чолі з професором Альфонсо Нган Хін-Ваном, професором кафедри матеріалознавства і фахівцем з матеріалів інженерного факультету Гонконзького університету описала новий діючий матеріал - гідроксид-оксігідроксид нікелю (Ni (OH) 2-NiOOH). Ця речовина цікава тим, що в неї між площинами кристала можуть перебувати молекули води, які можна вивільнити з кристала під дією світла.

Відео дня

Дослідники створили з цього матеріалу штучні м'язи, додавши до активної речовини шари нікелю і золота. Вони показали, що новий матеріал дуже швидко згинається під дією видимого світла.

За даними авторів роботи, мініатюрний м'яз з такого матеріалу піднімає вантаж масою 25 міліграмів - в приблизно сто разів більше власного.

Раніше НВ повідомляло, що в армії Південної Кореї частину військових замінять роботами. Армія може використовувати безпілотні розвідувальні засоби, безпілотні літальні апарати і безпілотних роботів для виявлення мін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X