Орки вкрали комбайни та трактори John Deere в Україні на $5 млн. Компанія відстежила та заблокувала їх у Чечні

3 травня 2022, 09:57
Техніка John Deere (Фото:John Deere)

Техніка John Deere (Фото:John Deere)

Російські окупаційні війська вкрали сільгосптехніку американського виробника John Deere у українського дилера у місті Мелітополь. Компанія заблокувала її за допомогою GPS-пристроїв.

Наприкінці квітня повідомлялося, що бойовики Рамзана Кадирова вкрали сільськогосподарську техніку John Deere на 1,5 млн євро і відправили награбоване в чеченське село, пов'язане з родиною Кадирова.

Відео дня

Згідно з новими даними CNN, оцінна вартість вкраденої техніки — $5 млн. Зернозбиральні комбайни, трактори, сівалки та іншу техніку вкрали у дилера американської компанії John Deere у Мелітополі.

Проте, деяке обладнання було оснащене функцією електронного блокування за допомогою вбудованих пристроїв GPS.

Компанія виявила, що вкрадену техніку транспортували до чеченського села Захан Юрт, яке розташоване приблизно за 1200 км від Мелітополя. Після цього техніку заблокували.

Ймовірно, крадії та військові злочинці спробують знайти фахівців у РФ, які допоможуть їм розблокувати комбайни та трактори.

"Коли окупанти пригнали вкрадені комбайни до Чечні, вони зрозуміли, що не можуть їх навіть запустити, тому що комбайни заблоковані дистанційно", - розповіло джерело CNN.

Програмне забезпечення John Deere навіть забороняє фермерам ремонтувати обладнання самостійно. Представники американської компанії також заявили, що майже ніколи не вдавалися до функції дистанційного блокування техніки.

Раніше українці також використовували функцію Apple Find My для визначення розташування своїх пристроїв Apple, які вкрали путінські окупанти.

Показати ще новини
Радіо NV
X