Не лише Байрактари та Джавеліни. Яку сучасну зброю має українська армія

5 квітня, 20:00
Сучасна зброя України (Фото:dailysabah.com)

Сучасна зброя України (Фото:dailysabah.com)

Україна веде 41 день війни проти російських окупантів. Плани армії РФ про бліцкриг було зруйновано завдяки професіоналізму українських військових і деяким сучасним видам зброї. Про яку зброю йдеться?

За останній місяць слова «Байрактар», «Джавелін» і «Стінгер» стали знайомими для багатьох українців.

І навіть не заглиблюючись у технічні деталі перерахованих систем, більшість із нас знають, що це — іноземна зброя, яка дозволяє успішно вражати техніку ворога.

Відео дня

Найближчим часом Україна має отримати ще більше видів сучасного озброєння, що не може не тішити.

Адже протистояти переважальній за чисельністю російській армії можна лише більше за допомогою професійного й ефективного ведення бою.

У зв'язку з цим, НВ зібрав кілька видів сучасної зброї, яку вже має Україна, і яку скоро можуть отримати українські військові.

Дрони-камікадзе Switchblade

5 квітня Пентагон заявив про плани з відправки в Україну 10 безпілотників Switchblade новітньої моделі, які оснащені протитанковими боєголовками.

Повідомлялося, що нові дрони доповнять постачання БПЛА менш потужної версії, про які оголосили раніше.

Загалом планували відправити в Україну 100 безпілотників Switchblade 300, які можуть знищувати особовий склад ворога та легкі транспортні засоби. Ці дрони пролітають близько 10 км і зависають над ціллю приблизно на 15 хвилин.

Удосконалена версія Switchblade 600 може пролетіти понад 39 км і перебувати у повітрі над ціллю близько 40 хвилин. Дрони оснащені протитанковими боєголовками, якими управляють оператори через сенсорні планшетні системи.

NLAW

ukrmilitary.com
Фото: ukrmilitary.com

Ця шведсько-британська переносна протитанкова керована ракета (ПТКР) дозволяє вражати до 500 мм броні техніки супротивника на відстані від 20 до 800 метрів.

Оснащений магнітним та оптичним датчиком, NLAW автоматично атакує ціль і детонує під кутом 90 градусів.

Ця ПТКР досить компактна, її можна використовувати навіть із приміщень. Відстань у 600 метрів кумулятивна боєголовка NLAW подолає всього за три секунди.

Мінуси цього виду зброї — неможливість вразити ціль за перешкодою понад 4-5 метрів, а також одноразовий режим її використання.

Javelin

ukrmilitary.com
Фото: ukrmilitary.com

Javelin може вражати цілі на відстані понад три кілометри та пробивати близько 600 мм броні ворожої техніки.

Система управління ПТРК оснащена самонавідною інфрачервоною головкою, а максимальна швидкість польоту ракети становить до 190 м/с.

Вартість одного комплексу Javelin у комплекті із 6 ракетами становить від $600 тис. для США та союзників і до $1,4 млн для експортних версій. Один NLAW при цьому коштує близько $30 тис.

Stinger

US Army
Фото: US Army

Незважаючи на те, що цей переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) був прийнятий на озброєння ще 1981 року, Stinger досі ефективно справляється зі своїми завданнями.

Цей ПЗРК може знищувати літальні апарати на висоті від 180 до 3800 метрів, а зона ураження комплексу становить до 4500 метрів.

Максимальна ракета Stinger становить до 750 м/с. Але, на відміну від NLAW і Javelin, для ефективного ведення вогню цим ПЗРК потрібні двоє спеціалістів.

Вартість одного екземпляра Stinger становить близько $70 тис., і зараз його експлуатують понад 30 держав.

Зокрема, Stinger застосовували під час Фолклендської війни, Афганської війни, війнах в Іраку й Ірані, війни в Анголі та інших збройних конфліктах.

Повідомлялося, що на початку березня США та країни — союзники по НАТО надіслали до України понад 2000 ПЗРК Stinger.

Байрактар

АрміяInform
Фото: АрміяInform

З початку російського вторгнення українська армія також успішно використовує турецькі безпілотники Байрактар для постійних атак техніки окупантів із повітря.

Байрактар — один із найсучасніших видів зброї, експлуатація якого розпочалася у 2014 році.

Версія Bayraktar TB2 з чотирма керованими боєприпасами на підвісці може перебувати у повітрі від 12 до 24 годин, а максимальна дальність управління становить до 150 км.

Це дозволяє безпілотнику вести постійне бойове чергування і вражати цілі набагато швидше, ніж будь-які інші види авіації.

Усього було випущено понад 300 Байрактарів, а вартість одного комплексу із шістьма дронами, двома станціями управління, 200 боєприпасами та допоміжним обладнанням становить близько $69 млн.

Окрім Туреччини й України, Байрактар також перебуває на озброєнні Катару, Киргизії та Азербайджану.

Punisher

tweaktown.com
Фото: tweaktown.com

Менш відомий український дрон Каратель також завдав багато неприємностей ворогові. Представники компанії UA-Dynamics, яка виробляє ці дрони, заявляли, що з початку війни вони здійснили понад 60 успішних вильотів.

Punisher можуть літати на великі відстані, залишаючись непоміченими. Розмах крил у цих дронів становить 2,2 метри, а максимальна висота, на яку вони можуть підніматися, — до 400 метрів.

Ці БПЛА доставляють трикілограмові вибухові заряди на кілька десятків кілометрів у тил ворога. Основні цілі Punisher — склади пального та боєприпасів, радіоелектронні та протиелектронні станції, а також дорогі системи ППО.

У комплексі з дроном також іде менший розвідувальний дрон під назвою Spectre, який летить поряд та ідентифікує цілі. Вартість такої системи з двома дронами, наземною станцією та тренажером становить $196 тис.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X