Нова холодна війна. П’ять найсмертоносніших видів сучасної зброї

31 липня, 08:15
Ексклюзив НВ
Сучасна зброя (Фото:Lockheed Martin)

Сучасна зброя (Фото:Lockheed Martin)

У РФ заявили про прийняття на озброєння субмарини «судного дня». Як ця зброя наблизить нову холодну війну і чим відповідатимуть інші країни?

Днями НВ опублікував сюжет про новий атомний підводний човен Бєлгород, який прийняли на озброєння ВМФ РФ і який російські ЗМІ називають «найбільшим і найтаємнішим кораблем» в історії флоту.

Відео дня

Довжина атомоходу становить 184 метри, що справді робить його найбільшим із існуючих.

Ключовим озброєнням підводного човна Бєлгород мають стати ядерні «мегаторпеди» Посейдон: із довжиною понад 20 метрів, діаметром майже два метри та масою близько 100 тонн, ці торпеди також мають стати найбільшими у світі.

Передбачається, що їх можна буде запускати на міжконтинентальну дальність на глибині понад 1 км зі швидкістю 110−130 км/год.

«Як американські, так і російські офіційні особи повідомляли, що торпеди, ймовірно, зможуть доставляти боєголовки потужністю в кілька мегатонн, провокуючи радіоактивні цунамі, які зроблять ділянки узбережжя непридатними для життя на десятиліття», — пише CNN.

За попередніми даними, Бєлгород зможе нести від шести до восьми торпед Посейдон, але ці торпеди поки що перебувають на етапі розробки, і прийняття їх на озброєння очікується лише до кінця 2020-х.

Незважаючи на це, Бєлгород, безперечно, вже став частиною нової холодної війни між ключовими геополітичними супротивниками у світі. Розглянемо, яка ще зброя сьогодні є найсмертоноснішою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X