Аніматроніки. У США створили робота-дельфіна для роботи в аквапарках
Американська інженерна компанія Edge Innovations із підрозділом аніматроніки і спецефектів у Каліфорнії розробила робота-дельфіна, вартість якого починається від $3 млн.
Компанія сподівається, що реалістичні аніматроніки (механізми, які імітують рухи живих істот) одного разу зможуть розважати глядачів у тематичних парках замість диких тварин.
«Нині в неволі утримують близько 3000 дельфінів, які використовують для отримання декількох мільярдів доларів. Дюди очевидно мають бажання дізнаватися про дельфінів. І тому ми хочемо використовувати цей попит і запропонувати різні способи закохатися у дельфінів», — сказав засновник і генеральний директор Edge Innovations Уолт Конті.
За словами Конті, аніматроніки можуть повернути аудиторію, яку втратили парки у країнах, де заборонено експлуатацію живих тварин.
У штаб-квартирі Edge у Хейворді, Каліфорнія, аніматронний дельфін вагою 250 кг і 2,5 метра завдовжки, зі шкірою, зробленою з медичного силікону, очолив програму для шкіл у партнерстві з TeachKind, частиною організації «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA).
Edge Innovations також створила водних істот, які використовувалися у голлівудських блокбастерах «Звільніть Віллі», «Глибоке синє море» й «Анаконда».
"Ідея цього пілотного проєкту дійсно полягає в тому, щоб створити так би мовити Вулицю Сезам під водою", — сказав Роджер Голзберґ, креативний директор аніматронних програм Edge.
Раніше НВ писав, що у 2019 році в Китаї розробили робота у формі ската манти, або морського диявола. Новий робот може махати крилами й ковзати під водою.
Скат манта володіє унікальним механізмом руху з такими характеристиками, як висока ефективність руху, висока мобільність і стабільність, низький рівень шуму і велика вантажопідйомність.
Дослідники створили прототип біонічного м’якого робота, змодельованого за формою та рухом манти. Прототип із розмахом крил 80 см підживлюється від літієвої батареї і здатний плисти зі швидкістю до 1,85 км/год.
«Наша команда також розробляє прототипи, які можуть занурюватися на глибину до 1000 метрів і працювати безперервно протягом місяця», — сказав керівник проєкту Пань Гуан, який є також головою Навігаційного інституту в цьому університеті.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.