Витівки Маска? Як блокування доступу до Starlink для ЗСУ може змінити війну

18 лютого, 07:02
Ексклюзив NV
Starlink для ЗСУ (Фото:REUTERS/Clodagh Kilcoyne)

Starlink для ЗСУ (Фото:REUTERS/Clodagh Kilcoyne)

На початку лютого компанія SpaceX заявила про обмеження доступу до супутникового інтернету Starlink для керування дронами українських військових. Що це може означати?

Після серії «примирливих» твітів восени 2022 року голова SpaceX Ілон Маск нагадав, що з 24 лютого він підтримує Україну та відправляє для українських військових термінали Starlink.

Відео дня

Проте вже через кілька місяців у SpaceX заявили про обмеження доступу до супутникового інтернету для українських військових, які за допомогою цієї мережі можуть керувати безпілотниками. Сам Маск аргументував це тим, що він не хоче початку третьої світової.

Після заяви SpaceX міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підтвердив, що з роботою Starlink поки що немає проблем, назвавши Маска «одним з найбільших приватних донорів нашої майбутньої перемоги».

Тим часом, українські військові розповіли західним медіа, що відключення Starlink стане серйозним викликом. А Росія, своєю чергою, продовжує загрожувати знищенням американських супутників на орбіті.

Яку роль Starlink насправді відіграє для ЗСУ та що може означати обмеження доступу до супутникового інтернету для українських захисників.

Показати ще новини
Радіо NV
X