Гіперзвуковий розвідник для Тома Круза. Як Lockheed Martin допоміг Голлівуду створити ідеальний літак

25 червня, 08:08
Ексклюзив НВ
SR-72 Darkstar (Фото:Lockheed Martin)

SR-72 Darkstar (Фото:Lockheed Martin)

Місяць тому відбулася світова прем'єра голлівудського бойовика Топ Ган: Меверік. Експерти аерокосмічної галузі зазначили, що головний літак у цьому фільмі створили за мотивами легендарного надзвукового розвідника Lockheed Martin.

Прем'єрна стрічка Топ Ган: Меверік стала продовженням культового фільму Найкращий стрілець 1986 року з 24-річним Томом Крузом у головній ролі.

У новому фільмі трохи постарілий Круз зіграв того ж Пітера Меверіка Мітчелла, який, як і раніше, служить льотчиком-випробувачем ВМС США.

Відео дня

Нарівні з Томом Крузом, головною зіркою фільму став вигаданий військовий літак SR-72 Darkstar, який є прямим відсиланням до нині розроблюваного гіперзвукового безпілотника Lockheed Martin SR-72.

Сценаристи фільму прописали, що капітан Меверік розганявся на своєму SR-72 Darkstar до швидкості 10 Мах або близько 12 250 км/год. Цей показник майже на 9000 км/год перевищує діючий авіаційний рекорд. Який, до речі, поставив попередник безпілотника SR-72 - пілотований літак-розвідник Lockheed SR-71 Blackbird у далекому 1976-му.

НВ розібрався, чим вигаданий літак Тома Круза відрізняється від справжнього, які показники швидкості поки що недоступні військовим льотчикам і чому проект SR-71 Blackbird пішов у небуття.

Голлівудська мрія

Для початку ще раз проговоримо назви, щоб не плутатися: SR-72 Darkstar - це вигаданий літак, на якому літав герой Тома Круза; SR-72 – це перспективний безпілотник Lockheed Martin; SR-71 Blackbird - це надзвуковий розвідник, що вийшов з експлуатації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X