Всупереч погоді. SpaceX запустила ракету Falcon 9 з аргентинським супутником
Компанія SpaceX Ілона Маска запустила ракету-носій Falcon 9 з аргентинським супутником зв’язку, хоча погода була поганою аж до останніх хвилин перед стартом.
До середини ранку неділі SpaceX скасувала один запуск з Флориди — місію з п’ятьма дюжинами супутників Starlink. Але другий запуск все ж вдалося здійснити ввечері того ж дня.
В 7:18 вечора за східним часом (2:18 понеділка за Києвом) погода на стартовому майданчику трохи покращилася, тому тричі використаний перший ступінь Falcon 9 злетів в свій четвертий політ. Таким чином, SpaceX в сотий раз запустила ракету.
Місія в неділю також представляла собою перший запуск ракети з Флориди, яка оптимізована для екваторіальних запусків, на полярну орбіту за 50 років. Остання полярна місія відбулася в 1969 році, коли був запущений метеорологічний супутник.
«Полярна» місія не просто означає, що ракета виводить супутник на орбіту, яка проходить над полюсами, а не навколо Землі слідом за екватором. Більшість ракет, що прямують на полярні орбіти, запускаються з космодромів з коридорами, що виходять на північ або південь, наприклад з бази ВПС Ванденберг в Каліфорнії.
Основна проблема полярного польоту з Флориди — потенційний політ над сушею. Щоб безпечно вийти на орбіту, ракета Falcon 9, запущена в неділю, виконала маневр на схід, огинаючи південно-східне узбережжя Флориди.
Хоча другий ступінь ракети в кінцевому підсумку дійсно пролетів над Кубою, SpaceX і 45-е космічне крило визначили, що з урахуванням висоти другого ступеня небезпеки для острівної держави немає.
Раніше НВ писав, що астрономи з США заявили, що сузір'я супутників SpaceX Starlink може вплинути на роботу телескопів в різних діапазонах хвиль.
Раніше дослідники попереджали, що величезна кількість супутників Starlink може порушити роботу земних обсерваторій. У своєму новому звіті астрономи з США розрахували, до чого конкретно призведе засилля супутників SpaceX на орбіті, і як можна мінімізувати вплив Starlink на космічні дослідження.
Відповідно до нового звіту Національного центру США по наземній, нічній оптичній і інфрачервоній астрономії NOIRLab, існуючі та плановані великі сузір'я яскравих супутників на низькій навколоземній орбіті серйозно вплинуть на астрономічні спостереження в різних діапазонах довжин хвиль.
Зокрема, вчені впевнені, що яскраві сузір'я штучних супутників на земній орбіті можуть порушити роботу Обсерваторії імені Віри Рубін в Чілі, яка повинна почати працювати у 2022-му.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.