Вже за кілька років. NASA вибрало корабель SpaceX Starship для висадки людей на Місяць

18 листопада 2022, 16:31
SpaceX Starship (Фото:SpaceX)

SpaceX Starship (Фото:SpaceX)

Представники NASA домовилися зі SpaceX на запуск пілотованих місій на Місяць у межах програми Artemis за допомогою корабля Starship.

Згідно з новим контрактом, місячний посадковий модуль SpaceX Starship вперше доставить американських астронавтів на Місяць у 2025 році після 53-річної перерви.

У NASA не виключають, що терміни першої пілотованої місії на Місяць 一  Artemis-3 一  можуть перенести на 2026 рік.

Відео дня

У планах агентства також залишається розробка постійної космічної станції на орбіті Місяця Gateway, з якої стикуватимуться апарати, що прибувають на Місяць, і всередині якої житимуть екіпажі астронавтів.

"Метою цієї нової роботи в межах Варіанта Б є розробка та демонстрація місячного посадкового модуля Starship, який відповідає вимогам NASA до стійких місій після Artemis III, включаючи стикування з Gateway, розміщення чотирьох членів екіпажу та доставку більшої маси на поверхню", 一  заявили в NASA .

Останній тестовий запуск Starship виконали у травні 2021-го. Всього ракета виконала шість таких запусків, один з яких був невдалим і три частково невдалими. Станом на сьогодні це найбільша і найпотужніша ракета в історії, яка зможе доставляти на Місяць і Марс до 150 тонн вантажу за умови дозаправки у космосі.

Днями через дев'ять годин після відправки на Місяць корабель Orion у складі роботизованої місії Artemis-1 відправив перше зображення Землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X