Розумніше фотографа? Sony показала перший сенсор камери зі штучним інтелектом

14 травня 2020, 13:50

Японська компанія Sony анонсувала перший в світі датчик зображення з вбудованим штучним інтелектом під назвою IMX500.

Датчик включає в себе як обчислювальний процесор, так і пам’ять, що дозволяє йому вирішувати завдання комп’ютерного зору на основі машинного навчання без додаткового обладнання.

В результаті, за словами Sony, камери повинні стати швидше, дешевше і безпечніше.

Відео дня

Машинне навчання може бути використано не тільки для поліпшення якості знімків, але і для ідентифікації людей і предметів у кадрі. Але багато програм покладаються на відправку зображень і відео в хмару для аналізу. В інших сценаріях виробники повинні встановлювати на пристрої спеціалізовані процесорні ядра, щоб вправлятися з додатковими обчислювальними вимогами. Але Sony говорить, що її новий датчик зображення пропонує більш зручне рішення.

Нові датчики IMX500 і IMX501 оснащені логічним процесором і пам’яттю, кожен модуль перетворюється на мініатюрний комп’ютер, який працює без вивантаження інформації на окремий чіп. Це також виключає затримку передачі і знижує енергоспоживання.

Цей сенсор зображення AI першого покоління, тим не менш, навряд чи потрапить в споживчі пристрої, такі як смартфони та планшети, принаймні для початку. Замість цього Sony буде орієнтуватися на роздрібних торговців і промислових клієнтів, наприклад, безготівкові магазини Amazon Go. Камери штучного інтелекту також корисні для забезпечення безпеки роботів, призначених для спільної роботи з людьми.

У магазинах Go в магазині Amazon продавець використовує безліч камер з підтримкою ШІ для відстеження покупців і стягування з них плати за предмети, які вони беруть з полиць.

«Вони встановлюють сотні камер і щодня використовують петабайт даних. Якщо ми зможемо миниатюризировать цю можливість і помістити її на зворотний бік чіпа, ми зможемо зробити багато різних цікавих речей», — розповіли в Sony.

На додаток до економії коштів існують переваги конфіденційності. Якщо мікросхема прикріплена безпосередньо до задньої частини датчика зображення, то виявлення об'єкта може бути виконано на пристрої. Замість того, щоб відправляти дані для аналізу, або в хмару, або в найближчий процесор, датчик зображення сам виконує будь-який аналіз і просто видає метадані.

Тестові зразки IMX500 вже почали поставлятися раннім покупцям за ціною від 10 000 ієн ($ 93). Sony очікує, що перші продукти з використанням датчика зображення з’являться в першому кварталі 2021 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X