Кривавий бізнес. Хто і як допомагає Росії імпортувати західні технології

14 грудня 2022, 20:02
Ексклюзив NV
Санкційні товари в Росії (Фото:01net.com)

Санкційні товари в Росії (Фото:01net.com)

Згідно з розслідуванням Reuters, за останній рік Росія імпортувала західну електроніку на суму не менше $2,6 млрд за допомогою компаній-прокладок у різних країнах. Як довго працюватиме така схема?

На початку березня 2022-го одні з найбільших виробників мікропроцесорів у світі — американські компанії AMD та Intel — припинили експорт своєї продукції до Росії.

Протягом кількох наступних місяців понад 30 країн почали запроваджувати проти Росії санкції. Їхня головна мета — скорочення імпорту енергоресурсів з РФ, блокування фінансових транзакцій та основних імпортних товарів до РФ, включно з напівпровідниками та більшістю видів електроніки.

Відео дня

Незважаючи на наявність власних процесорів Baikal, багато російських технологій вкрай залежать від західних поставок. Але завдяки досвіду партнерів на Близькому Сході, Кремль швидко налагодив схеми «чорного імпорту» товарів з країн, які сам вважає ворожими.

Наприклад, новий «цілком російський» тепловізор СИЧ-3 отримав іноземну оптику, акумулятор від Sony, а також найціннішу деталь — балометр — від французького виробника LYNRED (об'єднання компаній Sofradir та ULIS). Не кажучи про «ірансько-російські» дрони, в яких використовуються австрійські авіаційні двигуни і навіть українські компоненти.

Нещодавно журналісти Reuters разом із експертами Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI) докладно описали «глобальний ланцюжок постачання, який продовжує забезпечувати Росію західними комп'ютерними компонентами та іншою електронікою». У цьому ланцюжку можуть брати участь компанії з Туреччини, Естонії, Гонконгу, Швейцарії, Ізраїлю тощо.

Показати ще новини
Радіо NV
X