Замість розумних годинників. Samsung розробила екран для шкіри, який працює як фітнес-трекер

7 червня 2021, 17:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) розробили розтягуваний OLED-дисплей, який можна прикріпити до зап’ястя для відстеження фізичної форми.

У нього вбудований датчик частоти серцевих скорочень PPG, відзначили інженери з Samsung.

Дослідники SAIT протестували пристрій, прикріпивши його до внутрішньої сторони зап’ястя поруч з плечовою артерією. Це дозволило їм підтвердити, що рух зап’ястя не погіршує відображення даних. Тест також підтвердив, що датчик і пристрій OLED можуть продовжувати стабільно працювати навіть після 1000 розтягувань.

Відео дня

Команда SAIT змінила склад і структуру еластомеру, полімерного з'єднання з високою еластичністю і пружністю, і використовувала існуючі процеси виробництва напівпровідників для нанесення його на підкладки розтягуваних OLED-дисплеїв і оптичних датчиків кровотоку. Samsung стверджує, що це зроблено вперше в галузі.

За словами Samsung, пластир відчувається як частина шкіри. Його можна використовувати для вимірювання біометричних даних під час сну або тренувань. Ви також можете перевірити дані про свою фізичну форму прямо на OLED-екрані без необхідності підключення до зовнішнього пристрою.

«Технологія також може бути розширена для використання в медичних виробах що носяться для дорослих, дітей та немовлят, а також пацієнтів з певними захворюваннями», — пояснив головний дослідник Йонджун Юн.

Датчик також дозволяє безперервно вимірювати частоту серцевих скорочень з високим ступенем чутливості в порівнянні з існуючими фіксованими датчиками що носяться.

Однак дослідження Samsung все ще знаходяться на початковій стадії. Автори кажуть, що вони прагнуть комерціалізувати технологію за рахунок збільшення роздільної здатності системи, розтяжності і точності вимірювань до рівня, який робить можливим масове виробництво.

Раніше НВ писав, що в 2020 році міжнародна група дослідників розробила новий метод виробництва точних і високопродуктивних біометричних датчиків — друк на шкірі без нагріву.

Такі датчики зможуть забезпечити набагато точніші біометричні вимірювання та зручність для користувачів, впевнені інженери з Китаю і США.

«У цій статті ми повідомляємо про просту, але універсально застосовну технологію виготовлення з використанням нового шару допоміжного спікання, що дозволяє здійснювати прямий друк для датчиків на тілі», — сказав перший автор Лін Чжан, дослідник з Харбінського технологічного інституту в Китаї і в лабораторії Ларрі Ченга, професора з Департаменту інженерних наук і механіки штату Пенсільванія.

«Очевидно, що поверхня шкіри не витримує такої високої температури. Щоб обійти це обмеження, ми запропонували шар, що сприяє спіканню — те, що не зашкодить шкірі і може сприяти спіканні матеріалу при нижчій температурі», — сказав Ларрі Ченг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X