Росія налагодить виробництво власних процесорів. Що не так у цій новині?

20 квітня, 10:26
Російські процесори (Фото:protocol.com)

Російські процесори (Фото:protocol.com)

У РФ планують створити власне виробництво напівпровідників у зв’язку з обмеженнями постачання високих технологій після санкцій.

Передбачається, що російська влада вкладе близько $38,4 млрд до 2030-го.

Ці гроші підуть на створення локальних технологій виробництва напівпровідників, розробку мікрочіпів, інфраструктуру дата-центрів, навчання спеціалістів та маркетинг.

Відео дня

Через вісім років у РФ має з'явитися перший процесор із розміром транзисторів 28 нанометрів м). Чим менший розмір транзистора — тим більше їх можна розмістити на кристалі мікросхеми, і тим потужнішою вона буде.

Тайванський напівпровідниковий гігант TSMC та каліфорнійська Qualcomm сьогодні випускають процесори з розміром 5 нм транзисторів.

У 2026-му TSMC планує представити новий мікрочіп, вироблений за техпроцесом 2 нм. І лише через чотири роки після цього РФ випустить свій процесор із розміром транзисторів у 14 разів більше.

TSMC налагодила випуск 28 нм процесорів ще у 2011-му. Головне завдання для російських фахівців зараз – до кінця року випустити мікрочіп із розміром транзисторів 90 нм.

Техпроцес для подібних мікросхем був досягнутий 20 років тому, і на його основі був розроблений колись популярний комп'ютерний процесор Intel Pentium 4.

Нагадаємо, що після введених санкцій, РФ не може використовувати технології США, Великої Британії чи європейських країн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X