Японський городовий. На острові Хоккайдо використовують робота-монстра для відлякування ведмедів

12 листопада 2020, 18:21

Жителі міста Такікава в Японії почали використовувати роботизованого вовка для відлякування ведмедів, які стали підходити близько до будинків.

Офіційні особи кажуть, що з моменту появи роботів у вовчій шкурі зустрічей місцевих жителів з ведмедями не було.

Місто Такікава на північному острові Хоккайдо придбало і встановило двох роботів Monster Wolf після того, як у вересні в околицях були виявлені бродячі ведмеді. Робот у вигляді вовка з червоними очима реагує на рухи.

Відео дня

Влада міста Такікава заявили, що ведмеді стають більш активними і небезпечними в пошуках їжі, перш ніж впасти в сплячку в кінці листопада. За повідомленнями місцевих ЗМІ, зменшення кількості жолудів і горіхів в дикій природі в цьому році, можливо, змусило тварин ризикнути підійти ближче до міст в пошуках їжі.

Однак, з середини жовтня, з тих пір, як робоволк почав роботу, ні ведмедів, ні ведмежих слідів в Такікава не бачили.

Як повідомляють японські ЗМІ, кількість спостережень за ведмедями в Японії є максимальним за останні п'ять років і трапляється в основному в сільських районах на заході і півночі країни.

У 2020 році відбулося кілька атак ведмедів на людей, дві з яких закінчилися смертельним результатом, що спонукало уряд в жовтні скликати екстрену нараду для усунення загрози.

У Вовка-Монстра чотири ноги, кошлате тіло, світла грива і червоні очі, що  світяться. Коли його детектори руху спрацьовують, він рухає головою, блимає і видає звуки, які змінюються від вовчого виття до шуму машин. Крім того, нещодавно робота навчили видавати звуки пострілів. Виробник робота, компанія Ohta Seiki, з 2018 року продав близько 70 одиниць.

Справжній японський вовк блукав по центральних і північних островах країни, перш ніж був винищений понад століття тому.

Раніше НВ писав, що в Росії в селищі Рибачий на Камчатці, де розташована база Тихоокеанського флоту, застрелили ведмедицю з ведмежам, які вилізли на атомний підводний човен.

ЗМІ опублікували відеоролик, на якому видно, як тварини спочатку підпливають до одного з підводних човнів і забираються на нього. Відзначається, що це, ймовірно, була атомна ракетна субмарина К-44 Рязань.

«Тут по-іншому ніяк. Її (ведмедицю) навіть відганяти нікуди. Якщо відігнати, то вона потрапить в селище», - коментує автор ролика.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X