Працює. Інженери SpaceX протестували двигун корабля Starship

4 квітня 2019, 17:25

Тестова версія космічного корабля SpaceX наступного покоління, Starship, вперше успішно випробувала бортовий двигун.

Пропалювання двигуна було випробуванням, яке відоме як статичний вогонь, корабель залишався на Землі, пише The Verge .

Проте, сьогоднішні випробування були першим випадком, коли цей транспортний засіб під назвою Starhopper запустив свій двигун. Це пропалювання може прокласти шлях для коротких "стрибкових" польотів в найближчому майбутньому.

Відео дня

SpaceX в даний час будує перший космічний корабель Starship на стартовому майданчику і випробувальному полігоні компанії в Техасі. Але до того, як цей корабель побачить космос, SpaceX спочатку планує провести кілька польотів з Starhopper. Ці випробування включають в себе пропалювання двигуна (або двигунів). Хоча ці польоти не доставлять корабель в космос, вони випробують новий потужний двигун Raptor від SpaceX - критично важливий апаратний компонент, який буде використовуватися для живлення майбутнього зорельота і надважкого прискорювача.

Перед створенням повноцінної ракети інженери створили зменшений прототип, на якому вони будуть відпрацьовувати реактивну посадку після запуску. Прототип отримав назву Starhopper. Starhopper має ту ж циліндричну форму, що і Starship, а також ті ж три посадочні точки, які будуть у фінального космічного корабля. Проте, він трохи коротше, ніж Starship, який буде мати сім двигунів замість трьох.

У квітневих тестах прототип був закріплений на стартовому майданчику за допомогою тросів. Двигун Raptor пропрацював кілька секунд, але за цей час Starhopper зробив невеликий "стрибок", всі системи відпрацювали в штатному режимі.

Передбачається, що найближчим часом фахівці SpaceX встановлять на Starhopper два додаткових двигуна Raptor.

Неясно, скільки стрибкових тестів планує зробити SpaceX. Маск стверджував, що перший орбітальний політ Starship може статися на початку 2020 року, хоча у генерального директора компанії є довга історія зриву оптимістичних термінів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X