Бруд проти рашистів. Як сира українська земля стала проблемою для просування окупантів

21 квітня, 15:36
Проблеми армії РФ в Україні (Фото:Anadolu Agency)

Проблеми армії РФ в Україні (Фото:Anadolu Agency)

Бруд на українському бездоріжжі значно ускладнив проходження військової техніки окупантів, вважають міжнародні експерти.

Як у часи вторгнення армії Наполеона до Росії у 1812 році, а також період атаки гітлерівських військ у 1941-му на території СРСР, складні погодні умови та бруд знову відіграють важливу роль в українському театрі воєнних дій сьогодні.

Відео дня

Тільки цього разу у ролі окупантів виступають саме російські війська, і звичний для всієї Росії бруд тепер грає проти неї.

«Український бруд і те, що по-російськи називається «бездоріжжя», — це період після зими, коли утворюються непрохідні дороги. Це тактична особливість, яка є вигідною для українців, і вона була особливо важливою на півночі, де набагато більше лісів», — заявив науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Максиміліан Хесс.

Вторгнення російських військ в Україну наприкінці лютого припало на період закінчення зимових морозів, коли замерзлий ґрунт виявився непрохідним для військової техніки.

А холодна весна, з дощами та низькими температурами навіть наприкінці квітня, не дозволяє цьому ґрунту як слід висохнути.

Військові експерти вважають, що бруд допоміг уповільнити просування окупантів у деяких частинах країни, особливо на півночі. У мережі можна знайти десятки відео з кинутими в глибокому бруді російськими танками, вантажівками та іншою бронетехнікою.

Російські військові аналітики, у свою чергу, вважають, що військове командування країни мало краще підготуватися до таких умов і уникнути потрапляння техніки на розкислий весняний ґрунт.

Максиміліан Хесс впевнений, що нездатність армії РФ подолати погодні умови в Україні «демонструє реальні проблеми з професіоналізмом військових».

Американська розвідка прогнозувала, що Росія планувала вторгнутися в Україну раніше цієї зими. Але їм довелося відкласти свій наступ за вказівкою Китаю, щоб не порушити проведення зимової Олімпіади у Пекіні, яка завершилася лише 20 лютого.

Велику роль зіграла відсутність належної підготовки, навичок планування і тактичних здібностей у військового командування і солдатів РФ, багато з яких виявилися призовниками.

"Багато транспортних засобів окупантів цілком могли б рухатися по бруду, якби вони не їздили по одному і тому ж шляху кілька разів", - сказав аналітик британського оборонного аналітичного центру RUSI Сем Кренні-Еванс.

Після поразки на півночі України російська армія сконцентрувала свої війська на південному сході країни, де тепер розігрується друга фаза війни.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X