Майбутнє фотографії? Oppo показала новий об'єктив для смартфонів — з постійним зумом

19 серпня 2021, 12:31

Компанія Oppo провела онлайн-захід 2021 OPPO Future Imaging Technology, який було присвячене майбутньому технологій фотографії та обробки зображень.

Інженери компанії розповіли про нововведення в області фотокамер для смартфонів, зокрема, про оновлені датчики і алгоритми.

Перша новинка — телеоб'єктив з постійним оптичним зумом. На відміну від телеоб'єктивів з перископами, використовуваних сьогодні, елементи об'єктива переміщаються в діапазоні зуму, еквівалентному 85−200 мм, що означає, що зображення повинні бути чіткими при будь-якій фокусній відстані без необхідності цифрового масштабування, кадрування або штучного підвищення різкості.

Відео дня

Vivo анонсувала аналогічний продукт для свого концептуального телефону Apex 2020, але діапазон був обмеженим — приблизно 130−195 мм. Новий модуль Oppo починається з фокусної відстані 85 мм, стандартної для портретних знімків, що має зробити його набагато універсальнішим. Oppo зазначає, що використання однієї камери з великою кількістю фокусних відстаней забезпечує більш стабільну роботу з точки зору кольору і балансу білого.

На жаль, Oppo не повідомляє, коли зможе поставити цю камеру на комерційний пристрій.

Наступне оновлення — це п’ятивісна система оптичної стабілізації зображення, в якій використовуються методи зсуву об'єктива і датчика, а також дані про рух з гіроскопу телефону. Зрушення об'єктива використовується для поступової стабілізації, в той час як зміщення сенсора застосовується в «більш драматичних» ситуаціях і включає в себе можливість повороту сенсора також по осях X і Y.

Oppo заявляє, що це забезпечує в три рази кращу стабілізацію, ніж ви можете досягти за допомогою звичайних модулів камери OIS. Ця система почне з’являтися в телефонах Oppo в першому кварталі 2022 року.

Останній великий анонс Oppo — це новий датчик зображення, який використовує субпіксельну схему RGBW, додаючи додаткові білі субпікселі для збільшення світлочутливості на 60%. Він також буде доступний досить скоро — компанія заявляє, що він з’явиться в продажу в телефонах в четвертому кварталі 2021 року.

Раніше НВ писав, що 23 березня компанія OPPO провела презентацію смартфона Reno5 Lite, вартість якого складає менше 10 тис грн.

Як запевняли на презентації, смартфон може похвалитися «більшою продуктивністю, ніж його попередники, більшою ємністю акумулятора і ще більшою швидкістю обробки даних».

«Смартфон, який ми представляємо сьогодні в Україні, — це не просто інструмент для зйомки спогадів. Він повністю змінює те, як ми це робимо, і дозволяє показувати наші історії в іншому ракурсі», — сказав Генрі Ван, генеральний директор Орро AED Україна.

Смартфон OPPO Reno5 Lite оснащений 48 Мп квадрокамерою, що складається з 48 Мп основного модуля, 8 Мп надширококутної камери, 2 Мп макромодуля і 2 Мп монооб’ектіва. Крім того, OPPO Reno5 Lite оснащений ще і 32 Мп фронтальною камерою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X