Після успішного стикування з МКС. Корабель Boeing Starliner готується до приземлення у США

24 травня, 10:46
Повернення Starliner на Землю (Фото:Boeing)

Повернення Starliner на Землю (Фото:Boeing)

У ніч із 19 на 20 травня Boeing спільно з NASA запустили новий космічний корабель Starliner до МКС. Корабель має повернутися на Землю 26 травня.

Після п'яти днів стикування з МКС Starliner має приземлитися на Ракетному полігоні Уайт-Сендс армії США у штаті Нью-Мексико в ніч із 25 на 26 травня.

Нову капсулу запустили за допомогою ракети-носія ULA Atlas V, яка стартувала з мису Канаверал у Флориді.

Відео дня

Усередині корабля встановлено макет астронавта з датчиками для відстеження показників польоту. Астронавти на борту МКС зустріли ляльку Ройзі та транслювали подію онлайн.

Starliner також привіз астронавтам понад 180 кг корисного навантаження, більшу частину якого складають продукти харчування.

Поточна роботизована місія називається OTF-2 ( орбітальний тестовий політ), і вона мала показати, що космічний корабель Boeing готовий до відправки астронавтів NASA на МКС.

Тепер у США є як мінімум два сучасні космічні кораблі проти одного російського Союзу, розробленого в 1960-х. У період з 2011-го по 2020-й у світі був лише один пілотований корабель Союз для доставки всіх астронавтів та космонавтів на орбіту.

Перший пілотований політ Starliner на МКС може відбутися наприкінці 2022 року. NASA планує використовувати цей корабель для регулярних ротацій екіпажу на МКС.

За даними російського Інтерфаксу, NASA та Роскосмос продовжують обговорювати можливість польоту російських космонавтів на американських космічних кораблях Starlner.

«Побажаємо їм удачі. У них ще довга робота попереду: усунення зауважень, напрацювання успішної статистики, без якої говорити про безпеку польоту екіпажу дуже складно», — заявив голова Роскосмосу Дмитро Рогозін, додавши, що американські астронавти дев'ять років літали до МКС на російських кораблях Союз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X