Гагарін би плакав. Американська компанія запускає перший готель в космосі

12 квітня 2018, 20:02

Через 56 років після польоту в космос Юрія Гагаріна, американська компанія оголосила про будівництво першого космічного готелю. Бажаючим вже пропонують 12-денні тури у відкритий космос і навіть беруть завдаток за майбутню подорож.

НВ з'ясувало, коли з'явиться перший космічний готель, і як Стів Джобс ледь не став жертвою космічного туризму.

Космос в маси

Сьогодні, ідея туристичного бізнесу в космосі стала доволі популярною. Наприклад, творець компанії Virgin Group Річард Бренсон і керівник Amazon Джеффрі Безос вже реалізовують комерційні проекти космічного туризму в своїх дочірніх підприємствах. Але заковика в тому, що подібні компанії за суму приблизно в $200 000 дають можливість лише кілька хвилин подивитися на Землю з ілюмінатора, і відразу ж повернутися додому.

Відео дня

Рішення прийшло від американського старт-апу Orion Span, який представив проект космічного готелю Aurora Station на саміті Space 2.0 в Каліфорнії.

Компанія розробила модульну космічну станцію, яка здатна вмістити шість гостей (разом із двома членами екіпажу) протягом 12-денної космічної подорожі.

Проект першого космічного готелю Aurora Station
Фото: https://www.orionspan.com/
Фото: https://www.orionspan.com/ Фото:

Фото: https://www.orionspan.com/

Досі, всі туристичні польоти в космос відбувалися на російських кораблях Союз, під егідою Роскосмосу і американської Space Adventures. Ціна такого задоволення становила від 20 до 40 мільйонів доларів.

Тепер же, туристи, які захочуть відвідати перший в світі космічний готель Aurora Station, повинні будуть заплатити всього дев'ять з половиною мільйонів доларів.


«Наша мета - зробити космос доступним для всіх» Творець Orion Span Френк Бангер запевняє: «Після запуску, Aurora Station моментально перетворюється на космічний сервіс, який відправляє людей в космос за менший час і ціну, ніж будь-коли до цього. Наша мета - зробити космос доступним для всіх ».

Відкриття космічного готелю планується у 2022 році. А сьогодні, на сайті Orion Span, вже можна внести завдаток в $80 000 для бронювання місця в першому запуску.

Клієнти космічного готелю повинні будуть провести трьохмісячний підготовчий курс перед польотом. Протягом своєї надекстремальної подорожі вони зможуть взяти участь у дослідницькій діяльності експедиції, користуватися високошвидкісним інтернетом і вільно переміщатися всередині космічного корабля, спостерігаючи за світанками і заходами сонця 16 разів на добу (станція-готель Aurora буде облітати земну орбіту кожні 90 хвилин на висоті більше 300 кілометрів).

У випадку успіху цього проекту, вже через чотири роки людство отримає абсолютно новий вид комерційної діяльності, який допоможе людям насолодитися перебуванням в космосі за суму, набагато меншу, ніж у теперішніх монополістів з Роскосмосу.

Можливо, з розвитком конкуренції в цій сфері, за пару десятків років злітати в космос буде те саме, що і купити квиток на літак, адже проекти перших літальних апаратів братів Райт спершу також здавалася світу божевіллям.

Передісторія

Ідея космічного туризму стала реальною відразу ж після першого успішного польоту в космос Юрія Гагаріна 12 квітня 1961-го. З тих пір, мільйони людей по всьому світі мріють побувати за межами Землі. В кінці XX століття підприємливим дослідникам спало на думку, що на цьому можна непогано заробити. У доповіді «Ймовірні економічні наслідки розвитку космічного туризму» були описані потенційні вигоди від такої сфери послуг.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вже восени 1984 року, урядом США був оголошений конкурс «Вчитель у космосі», за підсумками якого відбирали першого космічного туриста для подорожі за межі земної орбіти на шатлі «Челенджер» в 1986-му. Але, на жаль, відразу після запуску ракети на Космічному Узбережжі у Флориді, експедиція зазнала аварії і всі сім членів екіпажу, разом із першою у світі космічною туристкою - 37-річною вчителькою Крістою Маколіф, загинули в цій катастрофі.

Кріста Маколіф (друга ліворуч) в складі експедиції «Челенджер» Фото: EPA/UPG

Кріста Маколіфф (друга зліва) в складі експедиції «Челенджер»
Кріста Маколіфф (друга зліва) в складі експедиції «Челенджер» Фото:

Пізніше, у своїй книзі «Революція Apple», Люк Дормел написав, що Стів Джобс також був одним з претендентів на роль першого космічного туриста, але в NASA відкинули його заявку. Схоже, космос знав, що цю людину чекає трохи інше майбутнє.

Як би там не було, а перший успішний туристичний політ у космос відбувся, ні більш, ні менш, через 15 років - навесні 2001-го. Американський бізнесмен Денніс Тіто заплатив 20 мільйонів доларів за вісім днів в складі екіпажу Союз ТМ-32 і відвідування Міжнародної космічної станції (МКС).

Після цього, МКС відвідало ще шість чоловік. Заможні люди платили від 20 до 40 мільйонів доларів за космічну подорож, причому один з них, мільярдер Чарльз Сімоні, зробив це двічі, в 2007 і 2009 роках. Першою ж жінкою-космічною туристкою стала підприємниця Ануше Анасарі, яка здійснила свій космо вояж в 2006-му.

Показати ще новини
Радіо NV
X